Головував: Заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації, перший заступник голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ільчишин Віталій Васильович
Присутні: Члени комісії, запрошені (за окремим списком).
Слухали: І. Про стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою (Б. Демкович, В. Фіглевський, Р. Савчук, В. Андрійчук).
З метою забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою комісія вирішила:
1. Головам райдержадміністрацій, міських, селищних і сільських рад:
1.1. Розглянути на позачергових засіданнях місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій із залученням спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області питання стану забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою і вжити заходів щодо усунення наявних недоліків, звернувши, при цьому, особливу увагу на стан водопровідних мереж.
Термін: до 01 березня 2024 року
1.2. Вжити заходів щодо виконання наказу МОЗ України від 22.04.2022 № 683 «Про затвердження Державних санітарних норм і правил «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру» у випадку надзвичайної ситуації чи загрози хімічної атаки.
Термін: на період воєнного стану
1.3. Забезпечити належне водопостачання та водовідведення закладів освіти та дитячих закладів оздоровлення й відпочинку. При невідповідності проб питної води вживати заходів щодо приведення її до гігієнічних вимог.
Термін: постійно
1.4. Визначити джерела нецентралізованого водопостачання (громадські криниці, колодязі та свердловини закладів освіти), які можуть бути альтернативними джерелами водопостачання для забезпечення мінімальних потреб населення у разі диверсії на підприємствах критичної інфраструктури або їх руйнування внаслідок військової агресії.
Термін: постійно
1.5. Визначити потребу водопостачання населених пунктів, де подача води здійснюється централізовано, та передбачити залучення автоцистерн для її доставки на випадок можливих аварій або пошкоджень водопроводів.
Термін: постійно
2. Департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації (Р. Дунич) і керівникам водопровідно-каналізаційних господарств:
2.1. Визначити перелік та обсяг систем питного водопостачання (водопровідні мережі), що першочергово потребують проведення капітального ремонту.
Термін: до 01 лютого 2024 року
2.2. Забезпечити нормативні запаси реагентів, знезаражуючих засобів і реактивів для очищення та знезараження питної води. Посилити лабораторний контроль за якістю питної води при виникненні епідемічних ускладнень із гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь.
Термін: постійно
2.3. Не допускати скиди неочищених та незнезаражених стоків у водойми, які є джерелами централізованого питного водопостачання та використовуються населенням у рекреаційних цілях.
Термін: постійно
3. Керівникам водопровідно-каналізаційних господарств:
3.1. КП «Тлумачкомунсервіс» Тлумацької міської ради (Я. Петрук), Городенківського державного виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (Р. Парфенюк) та КП «ЖЕК» Брошнів-Осадської селищної ради (О. Петращук) забезпечити критично важливі об’єкти централізованого водопостачання та водовідведення джерелами резервного електропостачання.
Термін: до 01 лютого 2024 року
3.2. КП «Гвіздецький комбінат комунальних підприємств» Гвіздецької селищної ради (М Сірадчук), КП «Ковалівське» Нижньовербізької сільської ради (В. Долінський), КП «Cільський водник» П’ядицької сільської ради (М. Євчук), Отинійського комбінату комунальних підприємств Отинійської селищної ради (В. Бойчук), КП «Тлумачкомунсервіс» Тлумацької міської ради (Я. Петрук), КП «Водотеплосервіс» Войнилівської селищної ради (В. Гук), КП «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради (П. Шевчук) розробити проєкти організації зон санітарної охорони джерел водопостачання та водопровідних споруд.
Термін: до 01 липня 2024 року
3.3. КП «Тлумачкомунсервіс» Тлумацької міської ради (Я. Петрук), водопровідно-каналізаційного господарства ДП «Рогатин-Водоканал» Рогатинської міської ради (А. Рижан), Городенківського державного виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (Р. Парфенюк) організувати безперебійну роботу станцій пом’якшення води.
Термін: постійно
3.4. Забезпечити виробничий лабораторний контроль якості та безпечності питної води відповідно до вимог ДСанПіНу2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», в тому числі за показниками радіаційної безпеки.
Термін: постійно
3.5. Створити резерв обладнання і матеріалів для невідкладної ліквідації пошкоджень у центральних системах водопостачання з метою забезпечення населення питною водою гарантованої якості.
Термін: до 01 лютого 2024 року
4. Головам Рогатинської міської ради С. Насалику, Більшівцівської селищної ради В. Саноцькому, Дубовецької сільської ради П. Андрусяку й Олешанської сільської ради Б. Двояку утворити спеціалізовані комунальні служби для технічного обслуговування, експлуатації джерел і систем водопостачання у сільських населених пунктах та взяти на баланс, відповідно до територіальної належності, сільські водопроводи сіл Пуків, Добринів, Лани, Маріямпіль, Яблунів, Олеша, Озеряни.
Термін: до 01 квітня 2024 року
5. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський):
5.1. Забезпечити контроль за дотриманням санітарного законодавства на об’єктах водопостачання області.
Термін: постійно
5.2. Організувати проведення інформування населення через засоби масової інформації щодо якості питної води, необхідність належного облаштування та експлуатації індивідуальних колодязів і ризиків вживання забрудненої питної води.
Термін: постійно
6. ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Р. Савчук) посилити лабораторний контроль якості та безпечності питної води в населених пунктах, де вода не відповідає гігієнічним нормам відповідно до вимог ДСанПіНу2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Термін: при виявлених невідповідностях
7. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на департамент розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації (Р. Дунич), доручивши йому поінформувати голову комісії до 01 серпня 2024 року.
Слухали: ІІ. Про затвердження Плану заходів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Івано-Франківської області і територіальних органів центральних органів виконавчої влади щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2024 році (В. Стебницький).
За результатами доповіді комісія вирішила:
1. Затвердити План заходів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Івано-Франківської області і територіальних органів центральних органів виконавчої влади щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2024 році (додається).
2. Головам районних військових адміністрацій Івано-Франківської області, керівникам структурних підрозділів Івано-Франківської облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, головам міських, селищних, сільських рад відповідно до повноважень:
2.1. Забезпечити безумовне виконання заходів, передбачених Планом заходів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Івано-Франківської області і територіальних органів центральних органів виконавчої влади щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2024 році.
Термін: у визначені Планом терміни
2.2. Забезпечити оперативне реагування у разі порушення нормальних умов проживання населення, зокрема сталого функціонування об’єктів життєзабезпечення, пов’язаних із пропуском весняної повені та паводків у 2024 році.
Термін: постійно
3. Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) забезпечити:
3.1. Ефективний контроль за виконанням органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, територіальними органами центральних органів виконавчої влади заходів, передбачених Планом.
Термін: постійно
3.2. Своєчасне інформування населення, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, територіальних органів центральних органів виконавчої влади щодо поточних та очікуваних прогнозів гідрометеорологічної обстановки.
Термін: постійно
3.3. Загальну координацію діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, територіальних органів центральних органів виконавчої влади стосовно здійснення заходів щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2024 році, а у разі необхідності,- ліквідації їх наслідків.
4. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький) та Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) доручивши їм надати голові комісії відповідну інформацію до 01 грудня 2024 року.
Слухали: ІІІ. Про затвердження Переліку заходів із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального характеру та ліквідації їх наслідків (А. Пліхтяк).
За результатами доповіді та обговорення комісія вирішила:
1. Затвердити Перелік заходів із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального характеру та ліквідації їх наслідків (додається).
2. Контроль за виконанням рішення комісії покласти на управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської облдержадміністрації (А. Пліхтяк).
Слухали: ІV. Про затвердження результатів класифікації об’єктів і адміністративно-територіальних одиниць стосовно рівня хімічної небезпеки (О.Черняк).
Заслухавши інформацію начальника відділу захисту населення і територій управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації О.Черняка, комісія вирішила:
Затвердити результати класифікації об’єктів Івано-Франківської області стосовно рівня хімічної небезпеки та класифікації адміністративно-територіальних одиниць Івано-Франківської області стосовно рівня хімічної небезпеки (додаються).
Слухали: V. Про затвердження Плану роботи регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на 2024 рік (В.Стебницький).
За результатами обговорення та з урахуванням пропозицій комісія вирішила:
1. Затвердити План роботи регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на 2024 рік (додається).
2. Органам, відповідальним за підготовку матеріалів, подавати інформаційно-аналітичні матеріали та пропозиції до проєкту протокольного рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій для узагальнення управлінню з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький) до 20 числа місяця, що передує місяцю, в якому передбачається розгляд питання.
3. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький).
Заступник голови облдержадміністрації,
перший заступник голови регіональної комісії
з питань техногенно-екологічної безпеки
і надзвичайних ситуацій Віталій ІЛЬЧИШИН
Відповідальний секретар комісії Віктор ФЕДОРІВ