Проєкт «Щастя у 4 руки»

Інформаційні кампанії в рамках проєкту «Щастя у 4 руки» розроблені Фондом народонаселення ООН спільно з Міністерством соціальної політики України та тривають із 2015 року. Головна мета кампаній – подолання стереотипів стосовно нерівномірного розподілу домашніх обов’язків на користь спільного виконання домашніх справ і піклування про дітей. Проєкт також підкреслює важливість участі татусів у догляді за дитиною та необхідності впровадження відпусток по догляду за дитиною саме для татів.

Впродовж 2015-2016 років кампанія виходила із головним меседжем «Пам’ятай, разом удвічі легше!» та була направлена на побутові домашні справи і зміну сприйняття щодо «традиційних» ролей жінок: прибирання, готування та догляд за дітьми. Мета кампанії – сформувати ставлення до таких справ як до спільних для чоловіків і жінок.

У 2017 році UNFPA Україна оновила зображення та посили своєї кампанії, залучивши відомих татусів. Тож, протягом 2017-2018 років кампанія комунікувала «Я піклуюся про свої дітей так само як моя дружина», а відомі тати – Тарас Тополя, Сергій Кривцов, Андрій Пятов, Василь Вірастюк, Тарас Степаненко, Антон Каніболоцький – стали її обличчями. Метою кампанії було загальне ознайомлення аудиторії з ідеями рівномірного залучення обох батьків у виховання дітей.

На початку 2019 року ми розробили серію просвітницьких відео в рамках проєкту «Щастя у 4 руки», додавши нові меседжі для татів #СуперТАТОможе та ще більше позитивних прикладів відповідального татівства. Обличчями стали відповідальні тати з різних сфер діяльності - співак Тарас Тополя, теле- та радіоведучий Андрій Шабанов, блогер Дмитро Стужук, підприємець Сергій Цибульський, лікар Юрій Кривоніс, журналіст та письменник Артем Чапай, актор та співак Артур Логай, футболіст Богдан Бутко. Зокрема, створено 26 просвітницьких роликів, в яких відомі тати разом із експертами та експертками говорили на такі теми: психологічні основи татівства, сексуальна освіта, перша допомога дитині, вибір професії без стереотипів, “декретна” відпустка для тата, партнерські пологи та планування сім’ї.

У 2021 році Фонд народонаселення ООН в рамках проекту «Трамплін до рівності» розробив перший симулятор сімейних стосунків в Україні, який дозволяє перевірити гармонійність стосунків у сім'ї під час пандемії та відео «Як стати найкращим татом: поради для чоловіків».

Симулятором можна скористатися за посиланням: https://zags.org.ua/symuliator-vidnosyn/.

Відео «Як стати найкращим татом: поради для чоловіків» знаходиться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=QriPshnq9gE 

Соціальний проєкту «Щастя у 4 руки» – за посиланням: zags.org.ua.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux