Інститутам громадянського суспільства


Щорічна аналітична інформація про участь інститутів громадянського суспільства у наданні соціальних та інших суспільно значущих послуг, оцінці потреб у таких послугах, моніторингу надання відповідних послуг та оцінки їх якості

На виконання пункту 32.2 Плану заходів до 2024 року щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки повідомляємо, що департаментом економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації реалізовано проекти «Місцеве соціально-економічне відновлення» та «Посилення стійкості громад в Івано-Франківській області – фаза ІІ» Програми ООН, до яких залучались, зокрема, громадські організації та підприємства вразливих категорій населення. За результатами конкурсного відбору підтримано проєкт «Створення додаткових можливостей економічного розвитку соціального підприємства для подолання негативних наслідків впливу пандемії COVID-19» Івано-Франківського учбово-виробничого підприємства УТОГ.

Враховуючи позитивний досвід співпраці, в області продовжується реалізація проєкту «Посилення стійкості громад в регіонах України», яка передбачає залучення інститутів громадянського суспільства до його реалізації.

Департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації у співпраці з Програмою підвищення стійкості та відновлення ПРООН реалізує проєкт «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом поєднання просування експорту з регіональним розвитком та Цілями сталого розвитку (ЦСР)» за фінансової підтримки Уряду Німеччини. Враховуючи позитивний досвід співпраці в області продовжується реалізація проєкту «Посилення стійкості громад в регіонах України», яка передбачає залучення інститутів громадянського суспільства до його реалізації.

Зокрема, у взаємодії з експортерами сформовано та видано двомовний каталог експортних пропозицій суб’єктів господарювання Івано-Франківської області. Метою каталогу є популяризація експортного потенціалу та залучення донорського фінансування.

Водночас у 2023 році у області організовано та проведено навчальний тренінг «Курс на експорт», на якому 30 експортоорієнтованих суб’єктів підприємницької діяльності покращили обізнаність щодо використання онлайн- платформ для просування експорту, отримали практичні знання щодо маркетингових стратегій виходу на зовнішні ринки, інструменти просування.

Також проведено низку діалогових зустрічей із суб’єктами підприємницької діяльності Івано-Франківської області, у яких взяли участь понад 100 представників малого та середнього бізнесу.

Зокрема, у жовтні 2023 року відбулась презентація проєкту та обговорення заходів Регіональної цільової програми розвитку малого і середнього підприємництва в Івано-Франківській області на 2024-2027 роки. На черговій діалоговій зустрічі йшлося про підтримку місцевих виробників та розвиток експорту.

Слід зазначити, що рішенням Івано-Франківської обласної ради від 22.12.2023 № 822-28/2023 затверджено Регіональну цільову програму розвитку малого та середнього підприємництва в Івано-Франківській області на 2024-2027 роки, заходи якої спрямовані на підтримку місцевого бізнесу, в тому числі й соціального.


Міністерство культури та інформаційної політики України повідомляє про початок підготовки до тижня громадянського суспільства

Тиждень проводитиметься в межах реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.

Цього року він буде проходити вперше – в період з 11 вересня до 17 вересня 2023 року.

Партнерами МКІП у проведенні Тижня є Секретаріат Кабінету Міністрів України, центральні органи виконавчої влади, обласні військові адміністрації, ГО “Центр демократії та верховенства права”, “Український незалежний центр політичних досліджень”, “Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання”, Програма розвитку ООН в Україні.

Водночас запрошуються й інші зацікавлені організації (органи місцевого самоврядування, інститути громадянського суспільства, міжнародні організації) долучитися до проведення Тижня, запланувавши відповідні публічні заходи.

Якщо ваша організація планує провести подію в рамках Тижня громадянського суспільства, пропонуємо вам заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/qB7ZfQjUJ3FVHrbQ8.

Якщо ви зацікавлені взяти участь як учасник та отримати Дайджест Тижня з анонсами подій – заповнюйте наступну форму: https://forms.gle/z4DihTG4FWN41K3c6.

Відповіді приймаються до 7 вересня 2023 року.


Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги повідомляє про можливість отримати кваліфіковану юридичну допомогу волонтерам, благодійним та громадським організаціям по всій країні.

Отримати консультацію можна в робочі дні з 20.00 до 17.00:

За номером телефону: 0800301517 (дзвінки в межах України безкоштовні зі стаціонарних телефонів та мобільних будь-яких операторів)

Звернувшись на електронну пошту: vol@ucla.org.ua

На офіційній сторінці Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги у Фейсбуку:

https://www.facebook.com/UCLA.Ukraine

Ключові питання, в яких надається правова допомога:

  • Діяльність волонтерів ( реєстрація, збирання коштів, договір на волонтерську діяльність);
  • Діяльність та державна реєстрація ГО;
  • Оподаткування/статус неприбутковості, податкова та фінансова звітність;
  • Отримання гуманітарної допомоги;
  • Особливості передачі гуманітарної допомоги та публічна звітність;
  • Робота з персональними даними;
  • інші правові питання.

Розроблено зразки Договорів про волонтерську діяльність

Національна соціальна сервісна служба спільно з Центр демократії та верховенства права розробили зразки договорів, які стосуються провадження волонтерської діяльності. Перший стосується укладання договору між волонтером та організацією, яка залучає волонтерів до своєї діяльності (http://surl.li/ihhmm), інший - між організацією, що залучає волонтерів, та органом державної влади або місцевим самоврядуванням (http://surl.li/ihhms).

Ці зразки договорів були розроблені з метою спрощення комунікації та сприяння співпраці в рамках проєкту "Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України". Цей проєкт реалізується Isar Ednannia у консорціумі з Ukrainian Center for Independent Political Research та Центром демократії та верховенства права (ЦДВП).

Що таке договір про волонтерську діяльність? 

  • Це письмовий договір між волонтером та громадською чи благодійною організацією, іншою неприбутковою організацію або установою, що його залучає. За договором, волонтер зобов’язується, за завданням організації чи установи особисто безоплатно надавати волонтерську допомогу її отримувачам протягом визначеного в договорі строку. В свою чергу, організація чи установа забезпечує волонтеру необхідні умови для здійснення волонтерської діяльності.

Чи є обов'язковим підписання договору про волонтерську діяльність для всіх волонтерів в Україні? 

  • На підставі Закону України “Про волонтерську діяльність”, особа може займатися волонтерством як згідно укладеного договору про провадження волонтерської діяльності з організацією або установою, так і без такого договору.

У яких випадках договір про провадження волонтерської діяльності обов’язково укладається у письмовій формі? 

  • Договір обов'язково укладається у таких випадках: за бажанням волонтера або його законного представника, якщо волонтер є особою віком від 14 до 18 років; у разі надання волонтерської допомоги: для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру; Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного чи воєнного стану, проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії у Донецькій та Луганській областях.

Що має містити договір про провадження волонтерської діяльності? 

  • Договір має містити: опис волонтерської діяльності (завдання); період провадження волонтерської діяльності; права та обов’язки сторін; відповідальність за заподіяння збитків; умови розірвання договору; умови та порядок відшкодування витрат, пов’язаних із наданням волонтерської допомоги.

Які переваги укладення договору між волонтером та організацією? 

  • Цей документ підтверджує волонтерську діяльність і містить положення про права та обов'язки сторін. Крім того, визначає зобов’язання установи чи організації, що залучає волонтера, щодо забезпечення умов для здійснення волонтерської діяльності, гарантує захист і компенсацію витрат, а також регулює умови співпраці та інтереси сторін.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux