Право на пільги

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ветерани війни та члени їх сімей мають право на пільги в межах норм, передбачених чинним законодавством, без урахування середньомісячного доходу на користування житлом (квартирна плата), комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами), скрапленим балонним газом для побутових потреб та на знижку вартості палива, в т. ч. рідкого для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.

До ветеранів війни належать:

- учасники бойових дій (мають право на пільги у розмірі 75 %);

- особи з інвалідністю внаслідок війни (мають право на пільги у розмірі 100 %);

- учасники війни (мають право на пільги у розмірі 50 %).

Пільги сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України надаються у розмірі 50 % знижки.

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним. 

Державні соціальні нормативи, в межах яких надаються пільги, затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування».

Відповідно до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 № 1041) з січня 2023 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються виключно у грошовій готівковій формі органами Пенсійного фонду України.

З питань оформлення пільг можна звертатися у будь-який сервісний центр Головного управління на рівні району чи міста, безпосередньо в територіальні громади, у яких, відповідно до укладених угод, створено віддалені робочі місця, а також у центри надання адміністративних послуг.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux