Щомісячні грошові виплати

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2023 № 79 урядом реалізовано законодавчі ініціативи щодо призначення та виплати щомісячної грошової допомоги особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих).

Щомісячна грошова виплата призначається:

1) особам, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яким/яких, починаючи з 2014 року:

- присвоєно звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка» у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня календарного року (із розрахунку на місяць);

- нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня календарного року (із розрахунку на місяць);

- нагороджено орденом «За мужність» трьох ступенів у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня календарного року (із розрахунку на місяць);

- нагороджено орденом княгині Ольги трьох ступенів у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня календарного року (із розрахунку на місяць).

2) членам сімей загиблих (померлих) громадян, з числа зазначених вище осіб, у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня календарного року (із розрахунку на місяць).

Щомісячна грошова виплата призначається та виплачується з дня звернення за її призначенням (але не раніше 01.01.2023).

Особам, в матеріалах пенсійних справ яких наявні документи, що визначають право на виплату щомісячної грошової виплати, проводиться перерахунок без звернення з 01.01.2023.

Особам, які мають право на призначення щомісячної грошової виплати з 01.01.2023 та звернуться за її призначенням до 01.07.2023, така виплата встановлюється з 01.01.2023.

Необхідно зауважити, що щомісячна грошова виплата призначається незалежно від того, чи перебуває заявник на обліку в органах Пенсійного фонду України як одержувач пенсії (щомісячного довічного грошового утримання).

З питань оформлення щомісячної грошової допомоги можна звертатися у будь-який сервісний центр Головного управління на рівні району чи міста, а також безпосередньо в територіальні громади, у яких, відповідно до укладених угод, створено віддалені робочі місця.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux