В області презентували Спеціальну доповідь Уповноваженого

Представниця Офісу Уповноваженого в Івано-Франківській області Євгенія Мнишенко, головний спеціаліст відділу сприяння роботі регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмила Непийвода презентували Спеціальну доповідь Уповноваженого щодо додержання прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України для керівників та фахівців профільних структурних підрозділів ОДА, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, а також  органів місцевого самоврядування та представників громадських організацій.

Участь у презентації взяла заступниця голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко, яка у своєму виступі ознайомила учасників заходу з основними напрямками роботи обласної військової адміністрації щодо забезпечення прав, свобод  внутрішньо переміщених людей, які проживають на Прикарпатті. Вона розповіла про надання ВПО необхідної соціально-гуманітарної допомоги, фінансової підтримки  та забезпечення житлом.

«Щоденно ми спілкуємося із міжнародними донорами, органами місцевого самоврядування, волонтерами задля вирішення питань щодо забезпечення побутовою технікою, засобами гігієни, продуктами харчування, медичними препаратами та  необхідним житлом внутрішньо переміщених людей.  Разом ми працюємо, вирішуючи проблемні питання біженців. Наша область прийняла понад 148 тисяч переселенців. Ми розуміємо, що є люди, які повертатимуться назад, однак є ті, котрі залишаться  на Прикарпатті. Наразі ключовим для нас є забезпечення  ВПО житлом для довготривалого проживання», - зауважила Людмила Сірко.

Під час презентації Євгенія Мнишенко розповіла про масові порушення норм міжнародного гуманітарного права, які спричинені повномасштабною збройною агресією росії проти України, порушення прав людей та інші проблемні питання, з якими найчастіше стикаються внутрішньо переміщеним люди.  

Йшлося про забезпечення  переселенців  житлом, надання їм необхідних соціальних, гуманітарних допомог, впровадження, розробку державних програм та міжнародних ґрантових проєктів щодо їх підтримки.

Значну увагу було приділено проблемним питанням людей, які живуть у тимчасовій окупації, а також тих українців, які знайшли прихисток в інших країнах, оформлення виплат у зв’язку з народженням дитини для жінок, які народили за кордоном, та інше.

У доповіді мовилося  й про депортацію та примусове переміщення українців. Були представлені рекомендації Уповноваженого для  органів влади щодо організаційних і практичних заходів, необхідних для дотримання  та, за необхідності, поновлення прав людей, постраждалих від збройної агресії росії, а також для притягнення винних до відповідальності.

Підсумовуючи обговорення, Людмила Сірко акцентувала увагу на доцільності впровадження напрацювань, які запропоновані у Спеціальній доповіді, та підкреслила необхідність врахування висловлених рекомендацій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux