Світлана Онищук: Спільними зусиллями органів державної влади, місцевого самоврядування, медичної спільноти ми зупинимо епідемію COVID-19 на Прикарпатті

Про важливість вакцинальної кампанії проти COVID-19, заходи, які необхідно провести на рівні регіону, приклади успішної співпраці між владою, медичною спільнотою, громадськістю з питань вакцинації пріоритетних груп – медичних працівників і осіб старше 60 років від COVID-19 – ішлося сьогодні в обласній державній адміністрації під час засідання «круглого столу» «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні».

Захід організовано в рамках адвокаційної кампанії Всесвітньої організації охорони здоров’я у співпраці з Міністерством охорони здоров’я, громадською спілкою «Коаліція за вакцинацію» за підтримки Європейського Союзу.

У його роботі взяли участь голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук, радниця голови з медичних та соціальних питань Людмила Сірко, керівники відповідних департаментів та служб, громадські активісти, представники ЗМІ.

Світлана Онищук відзначила актуальність та необхідність проведення таких просвітницьких кампаній, адже рівень захворюваності в області зростає, завантаженість ліжок хворими на COVID-19 у медичних закладах уже складає більше 64 відсотків.

«Всі зусилля ми спрямовуємо на організацію роботи медичних закладів у посиленому режимі та проведенні вакцинальної кампанії. Тільки дотримуючись карантинних обмежень та проведення вакцинації можна перервати ланцюг захворюваності, - зазначила очільниця Прикарпаття. - Особливістю області є значна кількість сільського населення. Тому зараз активна робота проводиться з головами тергромад, старостами сіл із залученням духовенства для того, щоби донести до людей інформацію про важливість вакцинації . Адже тільки так ми зможемо зберегти життя і здоров’я наших громадян».


Також Світлана Онищук наголосила на пріоритетності роз’яснювальної роботи серед людей похилого віку та вчергове звернулася до голів тергромад з проханням посилити цю роботу у їх населених пунктах.

«За останню добу провакцинували 8 тисяч 811 наших громадян. Ми бачимо, що свідомість людей змінюється, навіть жителі високогірних населених пунктів звертаються у центри масової вакцинації. Спільними зусиллями органів державної влади, місцевого самоврядування, медичної спільноти ми зупинимо епідемію COVID-19», - зазначила голова ОДА.

Учасники «круглого столу», а це - фахівці Бюро ВООЗ в Україні, Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ), комунікаційного центру вакцинації від COVID-19 МОЗ України, посадовці ОДА, - особливу увагу звертали на пріоритетності вакцинації медичних працівників та людей похилого віку. Показник вакцинованих 60+ в області складає 15,5 %, що є недостатньо в умовах зростання захворюваності.

Людмила Сірко розповіла про напрацювання нашої області щодо активізації вакцинації серед населення, залучення громадських організацій, «Карітасу» до вакцинації соціально незахищених верств населення. За її словами, у закладах соціальної сфери області, зокрема, будинках перестарілих рівень вакцинації складає понад 90 відсотків.


Також ішлося про покращення інформованості серед пріоритетних груп населення щодо вакцинації від COVID-19 і створення додаткових можливостей для досягнення високих охоплень серед медичних працівників і літнього населення, приклади успішної співпраці між владою, медиками, громадськістю в інших областях України, рекомендації в рамках співпраці для підвищення прихильності до вакцинації від COVID-19 населення на Прикарпатті.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux