Про урядові компенсації на оплату комунальних послуг за розміщення ВПО йшлося на нараді в ОВА

Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмили Сірко відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при ОДА нарада з фахівцями територіальних громад щодо компенсації витрат місцевим бюджетам вартості спожитих комунальних послуг за проживання внутрішньо переміщених людей у закладах комунальної власності області відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 12.03. 2022 № 261 «Про затвердження Порядку та умов надання компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення тимчасово переміщених осіб, у період воєнного стану».

Захід відбувся за участю представників департаменту соціальної політики, розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації, а також голови Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Івано-Франківській ОВА Галини Кос.

Людмила Сірко розповіла про реєстри розподілу видатків задля отримання компенсації на оплату комунальних послуг, які спожили у будівлях та приміщеннях комунальної, спільної форм власності, де розмістили тимчасово переміщених людей. Важливим є чітке дотримання територіальними громадами, закладами обласного підпорядкування, що на безоплатній основі прихистили переселенців, вимог Порядку відповідно до Постанови.

Йшлося про моніторинг місць тимчасового проживання ВПО на безоплатній основі, кількість людей, які проживають у МТП, відповідно до Постанови від 01.09.2023 №930. Важливо, що фактичне місця проживання ВПО мають збігатися із закладом, який отримає відповідне відшкодування із Державного бюджету (Постанова КМУ від 12.03. 2022 № 261).

Зауважувалося, що в області налічується 47 МТП (розпорядження ОДА від 31.102023 № 432). Наразі розглядається можливість включення до вказаного переліку ще 12 таких закладів. Задля створення резерву місць для евакуйованого населення із зон бойових дій, важливим є укрупнення місць тимчасового проживання ВПО.

Наголошувалося також і на правильності подання відповідних документів, встановлених Постановою КМУ від 12.03. 2022 № 261, зокрема, подання оригіналів заяв до ОВА, дотриманні терміну подачі відповідних звітів, подання у цих документах повних адрес закладів (у форматі область, район, населений пункт, вулиця, будинок). Зауважувалося, що обсяг спожитих послуг має відповідати сумі відшкодування, а в актах наданих послуг енергопостачальними підприємствами необхідно позначати заклад на який подається заява на компенсацію та інші важливі моменти щодо оформлення відповідної документації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux