Представники ОВА взяли участь в онлайн-зустрічі щодо реалізації проєкту: «Зелене енергопостачання для адміністративно-сервісних центрів та громад»

У травні 2023 року Міністерство енергетики України вирішило взяти курс на зелену енергетику та створення альтернативних джерел електропостачання для адміністративно-сервісних центрів та громад. Для цього було обрано співпрацю з Корейським інститутом розвитку технологій (КІАТ) і розпочато підготовку до проведення техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проєкту під назвою "Зелене енергопостачання для адміністративно-сервісних центрів та громад."

Цей амбіційний проект спрямований на створення структурованих систем зеленого енергопостачання в трьох регіонах України: Івано-Франківській, Житомирській та Одеській областях. Основною метою є встановлення сонячних електростанцій та накопичувачів енергії, щоб забезпечити адміністративні центри і територіальні одиниці обслуговування населення чистою та стійкою енергією.

У рамках підготовки до проведення ТЕО та визначення подальших дій, представники вказаних областей України взяли участь у важливій нараді з представниками різних організацій та компаній. Ця нарада відбулася 26 вересня 2023 року у форматі відеоконференції і була ключовим етапом в підготовці до втілення проєкту.

Основними учасниками наради були представники Міністерства цифрової трансформації та Міністерства енергетики України, а також представники Корейського інституту розвитку технологій.

Під час зустрічі було зазначено, що цей проєкт отримає фінансову підтримку від уряду Кореї, що свідчить про важливість співпраці між Україною та Кореєю в питаннях зеленої енергетики.

Однак варто відзначити, що відбір проекту для проведення ТЕО не є гарантом отримання фінансування. Фінансову підтримку отримують лише ті проекти, які пройшли техніко-економічне обґрунтування та отримали найвищу оцінку. Це вимагає ретельної розробки проекту, вивчення його впливу на довкілля та соціальний ефект, а також розрахунків щодо економічної доцільності.

Під час онлайн-зустрічі начальник управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації ОДА Ігор Фіняк, підкреслив важливість реалізації проєкту зеленої енергетики для адміністративних центрів та територіальних одиниць обслуговування населення Прикарпаття. 

У результаті онлайн-зустрічі було визначено ключові завдання та кроки щодо подальшої реалізації проєкту "Зелене енергопостачання для адміністративно-сервісних центрів та громад." Серйозні зусилля та співпраця всіх сторін, включаючи уряди України та Кореї, а також місцева влада та підприємства, відіграють ключову роль у забезпеченні успішності цього важливого проєкту, який сприятиме створенню екологічно чистого майбутнього для України.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux