Під час наради в ОДА обговорили антикорупційні питання
опубліковано 15 вересня 2021 року о 11:59

Питання запобігання і виявлення корупції перебувають на постійному контролі. Тому відповідному підрозділу апарату обласної державної адміністрації необхідно тісніше співпрацювати з керівниками структурних підрозділів та уповноваженими особами органів виконавчої влади і місцевого самоврядування. На цьому сьогодні наголосила голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук під час щотижневої наради.

Учасники зібрання заслухали інформацію завідувачки сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації Ольги Ханенків щодо порядку проведення перевірок Національним агентством з питань запобігання корупції, організації роботи та завдань антикорупційної ради, розробки антикорупційних програм.

Зазначалося, що наказом НАЗК «Про затвердження Порядку проведення перевірок організації роботи із запобігання і виявлення корупції» визначено механізм їх проведення та оформлення результатів таких перевірок в органах влади і підприємствах й установах.

Перевірці підлягають питання стосовно дотримання об’єктом вимог Закону України «Про запобігання корупції»  та прийнятих відповідно до нього нормативно-правових актів, які поширюються на такий об’єкт, зокрема, щодо утворення уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції, підготовки антикорупційних програм, призначення уповноваженої особи, відповідальної за реалізацію антикорупційної програми в юридичних особах у випадках, передбачених Законом, створення та функціонування внутрішніх і регулярних каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, розгляду повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень тощо.

Наголошувалося на необхідності створення в органах місцевого самоврядування антикорупційних рад – дорадчих органів, покликаних координувати роботу з питань запобігання та виявлення корупції, дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції». Зокрема, при ухваленні рішень органам місцевого самоврядування слід дотримуватись вимог наказу Мін’юсту від 23.06.10 № 1380/5 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо проведення експертизи проектів нормативно-правових актів на наявність корупціогенних норм» та методичних рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції щодо візування антикорупційними уповноваженими проектів актів організації публічного сектору.

За результатами наради вирішено продовжувати практику проведення навчальних семінарів та спільних заходів, покликаних підвищувати обізнаність представників органів влади щодо відповідальності та недопущення конфлікту інтересів під час прийняття управлінських рішень.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux