Про це під час брифінгу у медійному центрі Івано-Франківської обласної державної адміністрації розповів проректор з науково-педагогічної роботи Карпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат медичних наук, професор Едуард Лапковський.
Відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2026 році передбачено спеціальні умови участі в конкурсному відборі. Усі механізми спрямовані на те, щоб зробити шлях до освіти максимально доступним для громадян України, незалежно від наявності документів, місця перебування чи життєвих обставин.
Для вступників з тимчасово окупованих територій держава забезпечує окремий механізм реалізації права на освіту. Допомагатиме їм, як і в попередні роки, мережа освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Вони супроводжують на всіх етапах: від складання необхідних оцінювань до подачі документів і проходження співбесіди. Частину процесів можна пройти дистанційно — ще до виїзду (детальна інформація: https://surl.li/ozxgnz).
Наголошувалося, що вступ до закладів вищої освіти для молоді з тимчасово окупованих територій супроводжується державою та партнерами на кожному етапі. То ж, запрошуємо українську молодь на навчання.
Детальніше з пресбрифінгу у відео