Людмила Сірко: Турбота про ментальне здоров’я на Прикарпатті - один з важливих напрямків роботи обласної влади

18 серпня під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко та в. о директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Володимира Дзьомбака відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я ОДА. Під час колегіальної наради було розглянуто питання щодо реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як» в області, в тому числі щодо реалізації пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоров’я України "Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги".

У заході взяли участь регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?» Лариса Підвербецька та керівники закладів охорони здоров’я області.

«Програма ментального здоров’я «Ти як?» покликана знайти джерело сили для кожного українця. Турбота про ментальне здоров’я на Прикарпатті - один з важливих напрямків роботи обласної влади. Ми повинні допомогти усім впоратися з руйнівним впливом війни саме на ментальне здоров’я. Адже люди – найцінніші для держави, які після перемоги відбудовуватимуть її та розвиватимуть. Тому надзвичайно важливо зробити усе, щоби їм надавалися якісні реабілітаційні, психологічні та соціальні послуги», - наголосила Людмила Сірко.

Під час засідання колегії йшлося про проведення анкетування з оцінки надавачів та отримувачів послуг ментального здоров’я, законтрактованість з НСЗУ за пакетом «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», навчання медичних працівників за програмою mhGAP та механізми охоплення максимальної кількості населення послугами ментального здоров’я.

Окрім цього, підбивали підсумки роботи галузі охорони здоров’я Прикарпаття за перше півріччя цього року, зокрема й служби медико-соціальної експертизи. А також обговорювали стан підготовки закладів охорони здоров’я області до роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 рр.

Мовилося й про подальший розвиток мережі прикарпатських закладів охорони здоров’я, де надаються психосоціальні послуги.

Нагадаємо, що станом на сьогодні на Івано-Франківщині 15 закладів охорони здоров’я уклали договори з НСЗУ про надання медичних послуг за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах» і 21– в амбулаторних умовах.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux