Для нас важлива фінансова спроможність громад області, – Світлана Онищук про реалізацію проєкту «Місцеве соціально-економічне відновлення»

Пандемія COVID-19 зумовила цілу низку проблем та негативних наслідків, з якими стикаються місцеві громади в Україні та на Прикарпатті зокрема. Вони стосуються не тільки сфери охорони здоров’я, а й багатьох процесів соціального та економічного життя краю. Задля подолання негативних явищ Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні запровадила проєкт «Місцеве соціально-економічне відновлення». Івано-Франківщина була відібрана однією із пілотних областей, де у співпраці із ПРООН з червня цього року почав впроваджуватися цей проєкт.

Про це сьогодні йшлося під час телемосту з представниками програми ООН – керівником програми ООН з розвитку регіонів України Мустафою Саіт-Аметовим і регіональною координаторкою програми в області Лесею Попелюх – за участю голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук, заступника голови ОДА Богдана Футерка та директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Сергія Подошви.


Очільниця області відзначила, що у рамках проєкту робочою групою розроблено План заходів з подолання негативного впливу гострої респіраторної хвороби COVID-19 на соціально-економічний розвиток Івано-Франківської області та затверджено розпорядженням ОДА. Крім того, уже незабаром при обласній державній адміністрації запрацює Офіс децентралізації, завдання якого – надавати необхідну підтримку та методичну допомогу 62-ом громадам Прикарпаття.

«Для нас важлива фінансова спроможність громад області. Тому методична допомога у питанні розробки стратегій і планів їхнього розвитку, ефективних заходів з протидії негативним наслідкам пандемії COVID-19, підтримка місцевих ініціатив у сферах охорони здоров’я, освіти, місцевого економічного розвитку на часі, – підкреслила Світлана Онищук. – А реалізація цього проєкту продемонструвала наскільки необхідною на цей час є підтримка громад у подоланні наслідків COVID-19 на соціально-економічний розвиток, адже було подано понад 120 ініціатив на суму понад 200 млн гривень».


Посадовиця також висловила сподівання, що з допомогою цього проєкту вдасться залучити інвестиції донорів з числа представництв міжнародних проєктів і програм, які працюють в Україні, для максимальної реалізації розробленого плану заходів. Обласна державна адміністрація, за її словами, докладе усіх зусиль для всебічної підтримки реалізації проєкту.


Під час телемосту також детально обговорено напрямки, за якими реалізовуватиметься проєкт (розвиток економіки, створення нових робочих місць, розвиток інфраструктури туризму тощо), мовилося й про співпрацю з донорами, місцевим регіональним бізнесом, проведення відповідних навчань, інформаційних кампаній.


Додамо, що в області для подальшого співфінансування ПРООН було відібрано 7 ініціатив, які найбільшою мірою відповідають умовам конкурсу та згруповані у 6 тематичних кластерів, а саме:

 • Розвиток туристичної інфраструктури та створення нових можливостей для розвитку МСБ (партнери: Болехівська міська (закупівля мобільної сцени), Надвірнянська міська рада (облаштування 2 велопарковок).
 • Розвиток соціального підприємства та створення додаткових економічних можливостей для вразливих груп населення (партнери: Івано-Франківське учбово-виробниче підприємство УТОГ (закупівля 10 швейних машинок).
 • Покращення доступу вразливих груп населення до якісних медичних послуг та швидкої діагностики (партнери: Тисменицька міська рада та Нижньовербізька сільська рада (закупівля мобільних діагностичних комплексів по одному на громаду).
 • Покращення доступу вразливих груп населення до онлайн-освіти (партнери: Заболотівська селищна рада, Кутська селищна рада, Рогатинська міська рада, Новицька сільська рада, Рожнівська сільська рада (закупівля 100 планшетів для дітей пільгових категорій у 5-ти громадах).
 • Покращення доступу вразливих груп населення у віддалених поселеннях до якісних адміністративних послуг (партнери: Городенківська міська рада та Коломийська міська рада (закупівля мобільних кейсів для надання адміністративних послуг – по одному на громаду);
 • Покращення громадської безпеки (партнери: Печеніжинська селищна рада (закупівля мотопомпи, генератора, бензопили).
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux