Київ
Які можливості Європейський Союз пропонує українцям у здобутті нових навичок

Підприємництво 

EU4Business

Якщо ви власник малого бізнесу, ініціатива EU4Business надає поради й консультації, які допоможуть розвинути вашу справу. На сторінці EU4Business ви знайдете повну інформацію про проєкти, а також історії успіху. Програма на додачу пропонує позики та гранти для малих підприємств.

Еразмус для молодих підприємців

Програма «Еразмус для молодих підприємців» доступна для всіх, хто планує відкрити свій бізнес або запустив його протягом останніх трьох років. Учасники отримують шанс пройти стажування на європейських підприємствах. Тривалість програми – до шести місяців. ЄС компенсує 75% витрат, а решту оплачує сам учасник. За детальнішою інформацією звертайтеся до контактних пунктів програми в Україні.

Співпраця заради впливу

Фінансований ЄС проєкт «Співпраця заради впливу» (Сollaborate for Impact) спрямований на розвиток соціального підприємництва та соціальних інвестицій у країнах Східного партнерства. В Україні проєкт підтримує соціальних підприємців через хакатони, тренінги, а також інкубаційні та акселераційні програми у співпраці з SILab Ukraine. Крім цього, проєкт надає інвестиційне фінансування та менторську й технічну підтримку через Український соціальний венчурний фонд. Ознайомитися з новинами й можливостями можна на сайті та Facebook сторінці SILab Ukraine. Відвідайте сайт проєкту, щоб прочитати історії успіху та послухати подкасти з України.

EU4Youth

У відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну програма EU4Youth запустила проєкт, спрямований на підтримку внутрішньо переміщених осіб та молодих підприємців. Проєкт пропонує кар’єрні консультації та гранти на відновлення бізнесу (станом на сьогодні 49 малих підприємств продовжили працювати завдяки підтримці проєкту), а також програми перепідготовки для переселенців. Проєкт реалізується фондом «СпівДія». Слідкуйте за оновленнями у Facebook, щоб оперативно дізнаватися про нові можливості.

Крім цього, програма EU4Youth незабаром запустить низку молодіжних проєктів, спрямованих на розвиток цифрових навичок, соціального підприємництва й побудови кар’єри. Стежте за майбутніми можливостями на сторінці EU4Youth.

Навчальна платформа «Почати.Бізнес»

Навчальна платформа «Почати. Бізнес» орієнтована як на початківців, які цікавляться підприємницькою діяльністю, так і на власників бізнесу, що шукають практичних порад щодо його розвитку. Платформа пропонує інтерактивні курси, присвячені різним сферам, наприклад, креативній індустрії, готельному менеджменту, виробництву тканин чи кераміки. Нещодавно на сайті з’явилися нові курси для мікропідприємств, переміщених внаслідок війни: учасники дізнаються про запуск та розширення бізнесу, мінімізацію можливих ризиків, розвиток електронної комерції та безліч інших практичних аспектів.

Розвиток бізнес-навичок 

Європейський cоюз та Програма розвитку ООН (ПРООН) пропонують тренінги із розвитку підприємництва та бізнес-навичок для постраждалого від війни населення України. П’ятиденні тренінги розпочалися у квітні та триватимуть до червня 2023 року. До участі у тренінгах запрошуються внутрішньо переміщені особи, всі, хто втратив роботу під час війни та планує розпочати власний бізнес, а також власники малого бізнесу, які мають намір відновити або розширити його. Зареєструватися на участь та переглянути розклад заходів можна за посиланням. Кінцевий термін реєстрації – за п’ять днів до початку кожного тренінгу.

Дім Європи 

«Дім Європи» – програма, створена для підтримки професійного і творчого обміну між українцями та їхніми колегами у країнах-членах ЄС та Великобританії. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа й роботі з молоддю.

«Дім Європи» пропонує понад 20 програм: поїздки на конференції, професійні події, стажування, нетворкінг, навчальні подорожі, резиденції, тренінги, цифрові лабораторії та інші можливості. Cайт програми також містить розділ «Бібліотека знань», де ви можете переглянути відео лекції про управління проєктами, історії успішних організацій та тренди у сфери культури, креативних індустрій, освіти, соціального підприємництва, медіа, роботи з молоддю та охорони здоров’я. Відвідайте сайт «Дому Європи», щоб дізнатися про всі проєкти.

Для митців та спеціалістів в галузі культури

Українські митці та спеціалісти в галузі культури можуть подати заявку на отримання грантів для виїзду за кордон, а також на участь у мистецьких резиденціях за новою схемою програми «Креативна Європа» – «Culture Moves Europe». До участі у першому конкурсі запрошуються митці і спеціалісти в галузі культури, які працюють у сферах архітектури, культурної спадщини, дизайну, дизайну одягу, літературного перекладу, музики, образотворчого та виконавського мистецтва. Щороку з осені до весни будуть відкриватися нові конкурси. Гранти покриють транспортні витрати й добові. Українські митці, які не матимуть можливості виїхати за межі держави, можуть подати заявку на підтримку віртуальної мобільності. Відвідайте сторінку програми, щоб дізнатися більше.

Проєкт EU4Culture, що фінансується ЄС, пропонує й інші гранти на мобільність для митців і спеціалістів у галузі культури з України. Слідкуйте за майбутніми можливостями на сайті EU4Culture.

ІТ-навички 

Жінки в ІТ

Програма EU4GenderEquality розробила платформу «Будь», щоб допомогти українським жінкам працевлаштуватися в IT та креативних індустріях. Ментори та експерти з найкращих українських і світових компаній підтримують жінок у пошуку роботи. Платформа пропонує наставництво та онлайн-курси з технологій, дизайну, програмування, розробки програмного забезпечення або тестування. Ініціатива орієнтована на жінок, які переїхали в інше місто чи за кордон або ж втратили роботу і хотіли б здобути нову професію. Подати заявку можна за посиланням.

Хакатони для розвитку громадянського суспільства країн Східного партнерства

«Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства країн Східного партнерства» організовує серію регіональних хакатонів – спеціальних заходів, що об’єднують громадських активістів та ІТ-спеціалістів із країн Східного партнерства для спільної роботи над розробкою технологічних рішень у сфері громадських технологій. Це допоможе громадянському суспільству сприяти реформам і демократичним змінам у країні.

Під час хакатонів команди працюватимуть із менторами над вдосконаленням прототипів цифрових рішень. Відібрані учасники отримають фінансову та експертну підтримку від Європейського Союзу для завершення роботи над проєктом та його подальшого запуску. Більше інформації можна знайти на сторінці проєкту.

EU4Digital

Програма EU4Digital запустила EdTech Hub для створення нових можливостей для професійного зростання й розвитку. EdTech Hub запустить перші курси в липні 2023 року. Дізнатися більше інформації про проєкт та умови участі можна за посиланням.

Крім цього, EU4Digital представила низку інших програм ЄС із підтримки розвитку цифрових навичок для малих і середніх підприємств, у тому числі платформу екосистеми стартапів Східного партнерства.

EU4Youth

Програма EU4Youth незабаром запустить декілька молодіжних проєктів, спрямованих на розвиток цифрових навичок та молодіжного підприємництва. Стежте за можливостями на сторінці EU4Youth.

Комунікації та лідерство 

Посли європейської молоді 

Мережа «Посли європейської молоді» (YEAs) – це неполітична волонтерська ініціатива, яка об’єднує молодих людей з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіки Молдова, України, держав-членів ЄС та Великобританії. Її мета – інформувати молодь про співпрацю між ЄС та країнами Східного партнерства, розповідати про результати співробітництва й давати можливість долучатися до міжнародних заходів.

Завдяки участі в ініціативі Посли європейської молоді покращують навички командної роботи, вирішення проблем, лідерства й комунікації. Ці вміння дуже важливі для майбутньої кар’єри!

Станом на сьогодні ініціатива налічує понад 900 учасників, які представляють більш ніж 34 національності, в тому числі 180 українців. Ініціатива відкрита для молодих людей віком від 16 до 26 років, зацікавлених у громадській дипломатії й готових ділитися знаннями, досвідом та інформацією зі своїми однолітками. Прийняття заявок зазвичай відбувається восени.

Молодіжні обміни Еразмус+

Тисячі українців взяли участь у молодіжних проєктах Еразмус+ – обмінах, тренінгах, політичних дебатах, волонтерстві.

Усі охочі віком від 13 до 30 років можуть долучитися до обмінів Еразмус+, які тривають від 5 до 21 дня. Ці проєкти реалізуються за посередництва молодіжних організацій.

За детальнішою інформацією зв’яжіться з Інформаційним центром «Еразмус+ молодь та Європейський корпус солідарності в Україні», відвідайте їхню сторінку у Facebook, зателефонуйте за номером +380 50 878 9227 або напишіть на пошту info.ukraine@salto-youth.net.

Європейський корпус солідарності

Завдяки волонтерським програмам у межах Європейського корпусу солідарності можна отримати досвід роботи за кордоном. Це також чудовий шанс познайомитися з різними культурами, знайти друзів, допомогти суспільству та набути нових навичок.

До участі запрошуються молоді люди віком від 17 до 30 років, готові провести за кордоном від двох тижнів до 12 місяців. Волонтерські проєкти відбуваються на території ЄС та його країн-партнерів у різних сферах: культура, молодь, спорт, діти, мистецтво, захист тварин або навколишнє середовище. Детальнішу інформацію про подання заявок та сотні можливостей шукайте на порталі Європейського корпусу солідарності.

Стипендії для громадянського суспільства

ЄС підтримує молодих лідерів та активістів в Україні через програму стипендій для громадянського суспільства. Щорічно програма допомагає 20 активістам досягти позитивних соціальних змін у своїх громадах. Їм пропонується індивідуальне навчання, гранти в розмірі 5 тисяч євро та можливість розширити мережу контактів.

Детальнішу інформацію про стипендіатів, відібраних від початку програми у 2017 році, та їхні проєкти можна знайти за посиланням. Подання заявок відкривається раз на рік. Актуальну інформацію про відкриті конкурси шукайте за посиланням.

Онлайн-навчання для громадянського суспільства країн Східного партнерства

Проєкт ЄС «Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства країн Східного партнерства» пропонує представникам громадянського суспільства спеціалізовані онлайн-курси та матеріали, адаптовані до їхніх потреб та ситуацій, з якими вони стикаються в повсякденній роботі.

На платформі проєкту e-Learning Hub можна знайти низку онлайн-курсів, вебінарів та відео лекцій, що нададуть вам інструменти та допоможуть розвинути навички у сферах аналізу й моніторингу політики, управління проєктами, цифрових компетенцій та веб-дизайну. Проєкт також пропонує низку курсів змішаної форми навчання, що поєднують очні та онлайн-тренінги. Детальнішу інформацію шукайте за посиланням.

Європейська школа Східного партнерства 

Європейська школа Східного партнерства у Тбілісі пропонує дворічне навчання за програмою Міжнародного бакалаврату для учнів із шести країн Східного партнерства, зокрема України. Програма ЄС надає повну стипендію, яка покриває плату за навчання, проживання та подорож додому на канікули. Щоб потрапити до школи, необхідно пройти конкурсний відбір.

З Європейської школи випустилися 145 школярів з моменту її запуску у 2018 році. Вони отримали дипломи та продовжили навчання у найкращих університетах світу. Наступну групу учнів школа набере для навчання у 2024-2026 роках.

Мережі ЄС

Мережі ЄС пропонують освітні та інформаційні можливості для молоді. До них входять близько 350 євроклубів в Україні, які організовують освітні заходи; програма EU Study Days, яка допомагає учням старших класів, студентам і молодим випускникам дізнатися про ЄС та його відносини з Україною; інформаційні центри ЄС, створені в університетах і бібліотеках для розповсюдження інформації про ЄС та його політику; програма відвідувачів Європейського Союзу, яка запрошує молодих лідерів до участі в навчальних візитах до європейських установ. Відвідайте сторінку мереж ЄС для отримання додаткової інформації, а також дізнайтеся про конкурси, гранти, тренінги й зустрічі.

Здобуття нової професії 

EU4Youth

У відповідь на військову агресію Росії проти України програма EU4Youth запустила проєкт, спрямований на підтримку української молоді у воєнні часи з акцентом на профорієнтації та перекваліфікації. Проєкт вже надав тисячі кар’єрних консультацій, допомагаючи молодим людям на всіх етапах працевлаштування: визначення цілей для майбутньої роботи, розробка кар’єрного плану, написання резюме та підготовка до співбесіди з працедавцем. Завдяки проєкту майже 500 українців змогли працевлаштуватися та побудувати кар’єру. Проєкт реалізується фондом «СпівДія». Зареєструйтеся на кар’єрну консультацію і слідкуйте за новинами у Facebook.

Навчальна платформа «Почати.Бізнес»

Навчальна платформа «Почати.Бізнес» орієнтована як на початківців, що цікавляться підприємницькою діяльністю, так і на власників бізнесу, які шукають практичних порад щодо його розвитку. Платформа пропонує інтерактивні курси, присвячені різним сферам бізнесу, наприклад, креативній індустрії, готельному менеджменту, виробництву тканин чи кераміки. Нещодавно на сайті з’явилися нові курси для мікропідприємств, переміщених внаслідок війни: учасники дізнаються про запуск та розширення бізнесу, мінімізацію можливих ризиків, розвиток електронної комерції та безліч інших практичних аспектів.

EU4Skills

Європейський Союз підтримує реформу професійно-технічної освіти (ПТО) в Україні через програму EU4Skills. Мета програми – покращити якість і привабливість ПТО та її відповідність потребам ринку праці. Програма фокусується на створенні онлайн-курсів і матеріалів для продовження навчання в умовах війни. Крім цього, ініціатива підтримує органи влади у забезпеченні потреб щодо розвитку навичок у сфері відбудови України, зокрема в галузі будівництва, соціального забезпечення та інших секторах економіки.

Щоб дізнатися більше про професійно-технічну освіту в Україні, відвідайте сайт Міністерства освіти і науки України, на якому можна знайти посилання на ресурси щодо профорієнтації. В Єдиній державній електронній базі з питань освіти можна знайти заклад ПТО, в якому ви можете здобути обрану вами професію.

Дні кар’єри ЄС

Представництво ЄС в Україні проводить Дні кар’єри ЄС, в рамках яких можна взяти участь у панельних дискусіях із професійного розвитку, послухати тренінги з написання резюме і проведення публічних презентацій, зустрітися зі співробітниками та HR-фахівцями провідних українських та європейських компаній, домовитися про стажування чи співбесіду, а також дізнатися про можливості навчання за кордоном. Дізнайтеся більше та підпишіться на розсилку новин про майбутні події.

Вища освіта

Еразмус+

ЄС пропонує безліч можливостей навчання за програмою Еразмус+. Наприклад, бакалаври, магістри й докторанти можуть поїхати на студентський обмін до європейських університетів. Обмін стане частиною навчальної програми і триватиме від семестру до року. Витрати на навчання та проживання покриє програма Еразмус+. За детальнішою інформацією зверніться у відділ міжнародних зв’язків вашого університету.

Крім цього, Еразмус+ надає стипендії для навчання на магістратурі у провідних університетах Європи. Знайти курс можна в каталозі Erasmus Mundus Joint Master Degrees (наразі список налічує 193 курси). Потім необхідно зв’язатися з відповідним університетом і подати заявку на курс та стипендію.

Еразмус+ спростив умови для українських студентів. Тепер українці можуть подавати заявки безпосередньо до європейських університетів. Відвідайте Центр підтримки студентів, щоб довідатися про доступні можливості.

Національний офіс Еразмус+ в Україні надасть вам всю необхідну інформацію. Ви можете переглянути їхній сайт чи підписатися на сторінку у Facebook, написати на електронну пошту office@erasmusplus.org.ua або зателефонувати за номерами +38 (044) 286-66-68 чи +38 (099) 332-26- 45.

Стажування Еразмус+

Еразмус+ пропонує проходження стажування та практики за кордоном для студентів бакалаврату, магістратури й докторантури, а також недавніх випускників (протягом одного року після завершення навчання). Стажування має відповідати науковому ступеню та, по можливості, бути інтегрованим у навчальну програму. Стажування може тривати від двох до дванадцяти місяців. Еразмус+ надасть грант, який покриє ваші витрати.

Стипендії в Коледжі Європи

Коледж Європи пропонує багато стипендій випускникам університетів з України. Крім цього, доступні стипендії від програми EU4Youth. Прийняття заявок на 2024/2025 навчальний рік відкриється в жовтні 2023 року.

Медіаграмотність

EUvsDisinfo

Що таке дезінформація? Як ми можемо їй протидіяти? Як на неї реагувати? Основна мета проєкту EUvsDisinfo – сформувати стійкість до цифрових і медіаманіпуляцій через підвищення обізнаності та розуміння дезінформаційних операцій Кремля. EUvsDisinfo ідентифікує, збирає та викриває дезінформаційні матеріали, що генеруються прокремлівськими ЗМІ й поширюються у країнах ЄС і Східного партнерства.

Крім цього, на сторінці «Навчання» можна знайти низку корисних інструментів, ігор, подкастів та інших ресурсів для формування чи посилення стійкості до дезінформації.

EU4Independent Media

Програма EU4Independent Media діє в шести країнах Східного партнерства, зокрема Україні. Вона пропонує очні та онлайн-тренінги для медійників, наставництво та індивідуальне менторство для покращення журналістських матеріалів, вдосконалення управлінських і маркетингових навичок, створення нових джерел доходів та кращого розуміння цільової аудиторії. Програма також підтримує виробництво медіаконтенту й налагодження зв’язків.

Актуальну інформацію щодо можливостей для ЗМІ можна знайти на сторінці EU Neighbours east.

Доступна низка безкоштовних онлайн-курсів для медійників та спеціалістів із комунікації:

Перевірка фактів у епоху фейкових новин

Інновації у сторітелінгу

Цифровізація служби новин

Журналістське виробництво в Інтернеті – освоєння базових навичок

Принципи ефективного медіабізнесу

Europe-Ukraine Desk

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну мережа журналістів-розслідувачів n-ost, що базується в Німеччині, фокусує свої зусилля на підтримці українських журналістів через фандрейзингові кампанії та партнерства. На початку 2023 року організація запустила проєкт The Europe-Ukraine Desk за фінансової підтримки ЄС. Його мета – сприяти обміну і транскордонній співпраці між журналістами з України, Болгарії, Іспанії, Італії, Німеччини, Угорщини та Франції. Проєкт включає ознайомчі поїздки, грантову програму, спрямовану на спільне створення журналістських матеріалів, та щомісячні події для медійників у Києві. Відвідайте сайт n-ost, щоб дізнатися про всі заходи мережі щодо підтримки українських журналістів.

MediaFit 

Програма MediaFit спрямована на підтримку стійкості та кваліфікації регіональних українських журналістів. Програма допомагає їм посилювати редакційну незалежність, пришвидшувати перехід на цифровий формат і розширювати цільову аудиторію. Ініціатива пропонує програми з розвитку навичок у виробництві контенту та управлінні ЗМІ, а також тренінги із забезпечення економічної ефективності. Підпишіться на розсилку MediaFit, щоб отримувати сповіщення про грантові можливості й новини.

Можливості для журналістів 

Низка організацій із підтримки медіа сприяють розвитку медіаграмотності в Україні. Багато з них фінансуються Європейським союзом. Ці організації включають DW Akademie в Україні, BBC Media Action, «Інтерньюз-Україна», Prague Civil Society Centre, медіа НУО n-ost та Європейський фонд за демократію.

Відвідайте сторінку EU Neighbours east, щоб ознайомитися з довідником Глобального форуму розвитку медіа (GFMD) щодо програм підтримки для журналістів.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux