Київ
УКФ розпочав приймати заявки на грантову програму «Культурна спадщина»

З 4 грудня Український культурний фонд розпочав приймати заявки на грантову програму «Культурна спадщина». Кінцевий термін подачі – 31 січня 2024 року.

Цілі програми «Культурна спадщина»:

- підтримка проєктів спрямованих на створення нових експозицій та оновлення тих, що вже існують, диджиталізація друкованих матеріалів, музейних об’єктів, архівних документів; аудіовізуальних матеріалів, архітектурних й археологічних пам’яток; реставрація, оцифрування об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, зокрема пошкодженої в ході російської агресії чи наразі перебувають під загрозою, створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном.

- підтримка проєктів спрямованих на вивчення, збереження нематеріальної культурної спадщини через нові форми та підходи, в тому числі важливих історико-культурних питань з контраверсійними поглядями в українському культурному просторі, які сприятимуть утвердженню української ідентичності, консолідації української нації та налагодженню суспільного діалогу довкола складних питань минулого через дослідження та популяризацію української культурно-історичної спадщини.

-створення інтерактивних бібліотечних та музейних просторів, впровадження архівних, бібліотечних та музейних послуг доступних онлайн.

-створення широкого спектру активностей наживо та онлайн, в тому числі для маломобільних (інклюзивних) категорій населення, впровадження імерсивних технологій.

-збільшення кількості споживачів культурного продукту шляхом використання нових форм та підходів, зокрема осучаснення музейних просторів; запровадження нових форм експозицій задля ефективної презентації колекцій (покази, інсталяції, інтерактивні, віртуальні, гібридні та живі виставки) для українських і закордонних споживачів, підвищення виставкових стандартів.

Програма складається з двох ЛОТів:

ЛОТ №1 «Диджиталізація» (пріоритети підтримки та інструкція – за посиланням).

ЛОТ №2 «Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини» (пріоритети підтримки та інструкція – за посиланням).

Хто може бути заявником програми:

юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за 1 рік на дату початку конкурсного відбору (за виключенням тимчасово окупованих територій України) та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.

Який розмір фінансування можна отримати:

ЛОТ №1 «Диджиталізація»: мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 500 тис. грн; максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 1 млн. грн.

ЛОТ №2 «Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини»: мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 500 тис. грн; максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 2 млн. грн.

Які проєкти можна реалізувати: 

ЛОТ №1 «Диджиталізація»: експозиція / реекспозиція (онлайн); віртуальна екскурсія (в тому числі мультимедійний аудіогід, 3D-тур); цифровий експонат (3D-модель, мультимедійна голограма); цифровий опис, каталог, фонд, колекція, зібрання.

ЛОТ №2 «Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини»: кроссекторальний проєкт зі збереження культурної спадщини (проєкт може включати у себе дослідження, використання інноваційних кросекторальних інструментів для збереження та популяризації матеріальної та нематеріальної спадщини).

Як взяти участь:

1.Ознайомитись з інструкціями до конкурсу, де зазначені календар та процедура відбору заявок, а також відповіді на всі можливі питання.

2.Зареєструватись на сайті УКФ як заявник.

3.Обрати програму «Культурна спадщина» та відповідний ЛОТ, заповнити заявку та підписати її ЕЦП. За цим посиланням є покрокова інструкція «Як подати заявку?».

https://ucf.in.ua/news/05122023?fbclid=IwAR2-ao3Ih9xp_Bq6_NZgZwdrYUOSbNDC0p_Qs9i8FWYARIZYqicoVJmpCJI Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux