Київ
«ReadyForEU» - допомога українським підприємцям та підприємствам на внутрішньому ринку ЄС

Європейська комісія оголосила дві конкурсні пропозиції під спільною назвою «ReadyForEU» із загальним бюджетом 7,5 млн євро, що фінансуються у рамках Програми «Єдиний ринок» та є результатом нещодавньої Угоди між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, з іншого боку, щодо участі України в програмі Європейського Союзу «Єдиний ринок» (2021-2027), підписаної Президентом ЄК Урсулою фон дер Ляєн та Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем 02.02.2023.

Перший конкурс: «Бізнес-міст» з бюджетом 4,5 млн євро передбачає фінансову підтримку українським малим та середнім підприємствам, які постраждали від війни, у вигляді ваучерів на доступ до послуг та участь у виставках у ЄС. Проєкт адмініструватиметься організаціями підтримки бізнесу: Європейською мережею підприємств (ЄМП), Європейською мережею кластерів та іншими.

Мета конкурсу – створення консорціуму бізнес-організацій, який відбере до 1 500 українських МСП, орієнтованих на зростання та сталий розвиток, для прямої підтримки в розмірі до 2 500 євро. Ця підтримка буде покривати українським МСП витрати на послуги:

- дослідження ринку для пошуку європейських партнерів;

- юридичні, організаційні або фінансові консультації для створення нової компанії або адаптації наявної;

- допомога в участі в торгових ярмарках у ЄС та юридичні консультації з прав інтелектуальної власності.

Конкурс «Бізнес-міст» забезпечить альтернативні ринки європейським компаніям, які постраждали від втрати російського та білоруського ринків, а також буде сприяти відновленню України.

Другий конкурс: «Erasmus для молодих підприємців – Україна» з бюджетом у 3 млн євро дозволить новим українським підприємцям набути підприємницький досвід в інших європейських країнах. Цей проєкт буде започаткований у рамках уже створеної програми Erasmus для молодих підприємців (EYE), яка запропонувала для понад 22 000 підприємців з усієї Європи можливість поділитися своїми підприємницькими ноу-хау. До вже створеної програми EYE звернулася найбільша кількість українських підприємців, які подали заявки (154) та взяли участь у програмі (79) протягом 2022 року. У рамках конкурсу будуть відібрані організації в Україні та ЄС, які приймуть до 430 нових українських підприємців і знайдуть для них підприємців, що співпрацюватимуть з ними в ЄС. Потім цим підприємцям буде надана фінансова підтримка й допомога в оплаті проживання та подорожі.

Конкурси починаються 28 лютого 2023 року, а українські підприємства та підприємці зможуть подати заявку в останньому кварталі цього року.

Деталі щодо конкурсу за цим посиланням.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux