Протокол комісії ТЕБ і НС
Київ
Протокол №9 Позачергового засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Головував: Заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації, перший заступник голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ільчишин Віталій Васильович.

Присутні: Члени комісії, запрошені (за окремим списком).

Слухали: 1. Про забезпечення готовності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до проведення заходів у разі виникнення радіаційної аварії на Запорізькій АЕС або застосування ядерної зброї (В. Стебницький, Р. Гурський, І. Дмитренко, Р. Савчук, В. Чернецький).

За результатами доповіді, з урахуванням обговорення і на виконання вимог листа Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 20.06.2023 № 03-12279/162-1 комісія вирішила:

1. Органам виконавчої влади та місцевого самоврядування:

1.1. Забезпечити постійну готовність об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту із урахуванням результатів оперативних обстежень, проведених у червні 2023 року, й евакуаційних органів до виконання завдань за призначенням, а також до здійснення заходів щодо захисту населення і територій у разі настання радіаційної аварії.

Термін: постійно

1.2. Забезпечити оповіщення та інформування населення про радіаційну обстановку та дій у разі виникнення радіаційної аварії. Організувати контроль за видачею препаратів активного йоду населенню.

1.3. Опрацювати алгоритми щодо залучення до оповіщення та інформування населення про загрозу або виникнення радіаційної небезпеки технічних засобів підрозділів Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) і Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько), особливу увагу звернути на оповіщення людей у місцях з масовим перебуванням (вокзали, ринки, торгові центри, місця відпочинку тощо).

Термін: до 5 липня 2023 року

2. Управлінню з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький) спільно з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування:

2.1. Вжити заходів щодо своєчасного оповіщення та інформування населення про радіаційну обстановку у разі виникнення радіаційної аварії на Запорізькій АЕС.

2.2. Уточнити порядок введення режимів радіаційного захисту та плани проведення заходів з евакуації населення і забезпечення готовності органів з евакуації до виконання завдань.

Термін: до 5 липня 2023 року

3. Управлінню з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький), Державній установі «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» (Р. Савчук), Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), та Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) уточнити порядок здійснення спостереження щодо оцінки радіаційної обстановки.

Термін: до 5 липня 2023 року

4. Державній установі «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» (Р.Савчук), Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький), органам виконавчої влади і місцевого самоврядування забезпечити проведення радіаційного спостереження та контролю у разі радіаційної аварії.

5. Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Дмитренко) вжити заходів щодо забезпечення населення області препаратами активного йоду та контроль за його видачею.

Термін: постійно

6. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), Державній установі «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Р. Савчук), Дністровському басейновому управлінню водних ресурсів (В. Андрійчук) забезпечити готовність лабораторій для здійснення належного контролю за якістю питної води і продуктів харчування.

Термін: постійно

7. Затвердити План проведення роз’яснювальної роботи з населенням щодо дій в умовах радіоактивного забруднення та взаємодії із засобами масової інформації у випадку виникнення радіаційної аварії на Запорізькій АЕС (додається).

8. Управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадкістю Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Лакіза), департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації (І. Дмитренко), Державній установі «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» (Р. Савчук), Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький), управлінню з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький) та органам виконавчої влади і місцевого самоврядування забезпечити проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо поводження в умовах радіоактивного забруднення, укриття у захисних спорудах цивільного захисту, застосування препаратів активного йоду і порядку проведення евакуаційних заходів.

 Термін: у разі радіаційної аварії

 9. Контроль за виконанням рішення комісії залишаю за собою.

Заступник голови облдержадміністрації, 

перший заступник голови регіональної комісії

з питань техногенно-екологічної безпеки

і надзвичайних ситуацій                                       Віталій ІЛЬЧИШИН

 

Відповідальний секретар комісії                         Віктор ФЕДОРІВ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux