Протокол комісії ТЕБ і НС
Київ
Протокол № 24 позачергового засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 29 грудня 2021 року

ПРОТОКОЛ № 24

ПОЗАЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ

З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

І НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

від 29 грудня 2021 року

Головував: Голова обласної державної адміністрації, голова регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Онищук Світлана Василівна

Присутні: Члени комісії, запрошені (за окремим списком).


Слухали: І. Про пожежу у комунальному некомерційному підприємстві «Косівська центральна районна лікарня» (І. Оксентюк, І. Дмитренко, Р. Смага, І. Дзівідзінський).

 

28 грудня 2021 року о 21 год. 22 хв. у комунальному некомерційному підприємстві «Косівська центральна районна лікарня» виникла пожежа на першому поверсі реанімаційного відділення, в якому перебувало 7 хворих.

На місці пожежі виявлено тіла 4-х загиблих осіб. Крім цього, 3 медичні працівники отримали опіки. Двоє з них знаходяться у надважкому стані (80-90% ураження) і один – з ураженням до 60%.

До ліквідації наслідків пожежі було залучено 9 одиниць пожежної техніки та 33 чол., у тому числі 5 одиниць техніки та 23 чол. від Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.

З метою безпечного перебування хворих і медичних працівників у лікувальних закладах та недопущення виникнення подібних надзвичайних ситуацій, комісія вирішила:

1. Взяти до відома інформації тимчасово виконуючого обов’язки начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області І. Оксентюка, директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації І. Дмитренка, тимчасово виконуючого обов’язки начальника управління Держпраці в Івано-Франківській області Р. Смаги, начальника Управління – головного державного інспектора з енергетичного нагляду в Івано-Франківській області І. Дзівідзінського щодо причин і наслідків пожежі, яка виникла у реанімаційному відділенні комунального некомерційного підприємства «Косівська центральна районна лікарня».

2. Тимчасово виконуючому обов’язки начальника управління Держпраці в Івано-Франківській області Р. Смазі очолити та провести спеціальне розслідування групового нещасного випадку в комунальному некомерційному підприємстві «Косівська центральна районна лікарня», відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою. Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337. До розслідування залучити фахівців департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Дмитренко), Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) та управління Держенергонагляду в Івано-Франківській області (І. Дзівідзінський).

Термін: до 26 січня 2022 року

3. Голові Косівської міської ради Ю. Плосконосу привести в належний протипожежний стан будівлі комунального некомерційного підприємства «Косівська центральна районна лікарня» відповідно до термінів, визначених приписами органу державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький).

Термін: до 20 січня 2022 року

4. Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько) провести досудове розслідування обставин, що призвели до пожежі та загибелі людей у реанімаційному відділенні комунального некомерційного підприємства «Косівська центральна районна лікарня».

Термін: до 01 лютого 2022 року

5. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати головам територіальних громад Івано-Франківської області:

розглянути питання щодо внесення змін до діючих та розроблення нових Цільових програм із забезпечення протипожежного захисту об’єктів охорони здоров’я;

Термін: до 31 січня 2022 року

розглянути можливість додаткового виділення коштів на виконання протипожежних заходів, визначених приписами контролюючих органів.

Термін: до 31 січня 2022 року

6. Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Дмитренко), керівникам лікувальних закладів, управлінню Держпраці в Івано-Франківській області (Р. Смага) організувати проведення занять із медичними працівниками щодо дотримання ними правил охорони праці, пожежної безпеки та безпечного використання кисневого обладнання в закладах охорони здоров’я.

Термін: до 01 лютого 2022 року

7. Керівникам лікувальних закладів, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, вжити заходів щодо виконання вимог листа Івано-Франківської облдержадміністрації від 19.11.2021 № 1032/0/2-21/01-137 «Про здійснення перевірки лікувальних закладів» та усунення виявлених недоліків.

Термін: до 10 січня 2022 року

8. Керівникам лікувальних закладів, що використовують кисневе обладнання для лікування хворих, провести обстеження технічного стану обладнання та вжити заходів щодо усунення виявлених недоліків.

Термін: до 21 січня 2022 року

9. Начальнику Управління – головному державному інспектору з енергетичного нагляду в Івано-Франківській області І. Дзівідзінському узагальнити результати перевірок лікувальних закладів, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Зведену відомість перевірки надати заступнику голови Івано-Франківської облдержадміністрації В. Ільчишину до 10.01.2022.

10. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на департамент охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Дмитренко), доручивши йому подати відповідну інформацію голові регіональної комісії до 10.02.2022.Голова обласної державної адміністрації, голова регіональної комісії                          Світлана ОНИЩУК

Відповідальний секретар комісії                                                                                           Віктор ФЕДОРІВ

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux