Протокол комісії ТЕБ і НС
Київ
Протокол №17 Засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Головував: Заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації, перший заступник голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ільчишин Віталій Васильович

Присутні: Члени комісії, запрошені (за окремим списком).

Слухали: І. Про організацію заходів у разі погіршення погодних умов зимового періоду та порушення роботи систем життєзабезпечення (В. Чернецький, В. Буджак, Л. Вітовська, С. Безпалько, І. Гарасимко).

З метою організації і здійснення взаємоузгодженого комплексу організаційних та практичних заходів щодо забезпечення сталого транспортного сполучення на автомобільних дорогах у разі ускладнення погодних умов, а також оперативного реагування на надзвичайні ситуації і небезпечні події пов’язані з порушенням роботи систем життєзабезпечення у зимовий період і на виконання вимог протоколу від 30 листопада 2023 року № 12 наради керівництва Міністерства внутрішніх справ України та органів системи МВС комісія вирішила:

1. Головам місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій провести позачергові засідання, на яких розглянути питання щодо узгодження порядку спільних дій та розподілу завдань під час організації заходів з протидії загрозам та ліквідації наслідків можливих ускладнень погодних умов.

Термін: негайно

2. Головному управлінню Державної Служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький), Службі відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області (В. Буджак), ДП «Дороги Прикарпаття» (Л. Вітовська) департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації (Р. Дунич), органам виконавчої влади та місцевого самоврядування уточнити розрахунки спеціальної техніки для залучення до ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних з порушенням роботи систем життєзабезпечення та транспортного сполучення у зимовий період.

Уточнені розрахунки надати управлінню з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький) до 20 грудня 2023 року.

3. Органам виконавчої влади та місцевого самоврядування:

організувати цілодобовий моніторинг негативного впливу погодних умов на стале функціонування систем життєзабезпечення населення та важливі об’єкти інфраструктури;

організувати роботу місцевих штабів із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на автодорогах у зимовий період;

утримувати у постійній готовності інженерну, спеціальну і снігоочисну техніку, автомобілі підвищеної прохідності та забезпечити їх пально-мастильними матеріалами;

організувати в період снігопадів, ожеледиці, інших несприятливих погодних умов цілодобове чергування та роботу спеціальної техніки комунальних підприємств та інших організацій, підприємств та установ для розчистки автомобільних доріг;

при необхідності бути в готовності до розгортання пунктів обігріву у приміщеннях закладів загальної середньої освіти, у яких не розгорнуті пункти незламності;

у разі потреби звертатися до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) щодо розгортання мобільних пунктів незламності;

під час виконання завдань з ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненням погодних умов, передбачити обігрів особового складу, забезпечення його гарячими напоями та вжиття інших заходів для недопущення переохолодження.

4. Управлінню з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В .Стебницький) підготувати звернення до Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій з проханням зобов’язати операторів стільникового зв’язку під час тривалого відключення електроенергії першочергово забезпечувати стійке функціонування електронних комунікаційних мереж у межах проходження державних автомобільних доріг (М-30, Н-09, Н-10, Н-180) та регіональних – (Р-20, Р-21, Р-24, Р-38, Р-62, Р-84).

Термін: до 25 грудня 2023 року

5. Службі відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області (В. Буджак), ДП «Дороги Прикарпаття» (Л. Вітовська) вжити заходів щодо забезпечення:

руху транспорту на автомобільних дорогах державного та загального користування місцевого значення;

своєчасного проведення профілактичного оброблення дорожнього покриття протиожеледними і фрикційними матеріалами та снігоочищення доріг, насамперед гірських перевалів, крутих спусків і підйомів та аварійно-небезпечних ділянок.

Термін: на час ускладнення погодних умов

6. Службі відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області (В. Буджак), Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько) та управлінню Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області (І. Гарасимко) організувати взаємодію на міжобласному рівні щодо обміну інформацією та своєчасного обмеження руху транспортних засобів, спрямування руху об’їзними шляхами або до місць тимчасової стоянки.

Термін: на час ускладнення погодних умов

7. Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько), управлінню патрульної поліції в Івано-Франківській області (О. Костенко):

вжити заходів щодо збільшення кількості патрулів для регулювання руху на час сильних снігопадів і ожеледі та своєчасно приймати рішення щодо обмеження руху транспорту і забезпечити патрулювання проблемних ділянок доріг та організацію руху автотранспорту на них;

організувати супровід техніки спеціальних служб, транспортних засобів, які перевозять товари першої необхідності та вантажі воєнного призначення, на ділянках доріг з ускладненим рухом;

забезпечити на дорожніх постах інформування водіїв великовагового транспорту про введені обмеження на маршрутах руху та здійснювати контроль за дотриманням водіями режимів обмеження або припинення руху;

Термін: на час ускладнення погодних умов

8. Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) із залученням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько), Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області (В. Буджак), ДП «Дороги Прикарпаття» (Л. Вітовська), управління патрульної поліції в Івано-Франківській області (О. Костенко), військової частини 1241 Національної гвардії України (В. Ліневський), територіальних служб цивільного захисту, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування провести командно-штабне навчання із організації взаємодії щодо попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій зимового періоду.

Термін: до 20 грудня 2023 року

9. Службі відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області (В. Буджак), ДП «Дороги Прикарпаття» (Л. Вітовська), Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) у випадку прогнозування погіршення погодних умов бути готовими до передислокації сил і засобів до місць можливого ускладнення дорожнього руху.

Термін: на час ускладнення погодних умов

10. Управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Лакіза), управлінню з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький), Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківської області (В. Чернецький) залучати засоби масової інформації для інформування населення, учасників автомобільного руху про очікуване ускладнення погодних умов, необхідність дотримання заходів безпеки та проблемні ділянки доріг і маршрути їх об’їзду.

Термін: на час ускладнення погодних умов

11. Контроль за виконанням рішення комісії залишаю за собою.

Заступник голови облдержадміністрації, 

перший заступник голови регіональної комісії

з питань техногенно-екологічної безпеки

і надзвичайних ситуацій                         Віталій ІЛЬЧИШИН

 

 

Відповідальний секретар комісії Віктор ФЕДОРІВ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux