Протокол комісії ТЕБ і НС
Київ
Протокол № 1 позачергового засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 18 січня 2022 року

Головує: Голова Івано-Франківської облдержадміністрації, голова регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Онищук Світлана Василівна.

Присутні: Члени комісії, запрошені (за окремим списком).


Слухали: I. Про епідемічну ситуацію на території Івано-Франківської області, пов’язану з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 (Р. Савчук).


За результатами доповіді та з урахуванням обговорення, комісія констатує, що епідемічна ситуація у регіоні є досить напруженою. З початку пандемії, станом на 17.01.2022 в області зареєстровано 134295 випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Показник захворюваності на COVID-19 складає 9816,19 на 100 тис. населення. Протягом 2 тижнів 2022 року спостерігається зростання захворюваності – зареєстровано 5097 випадків захворювання проти 1429 випадків за минулий тиждень, захворюваність зросла у 3,5 рази. Захворюваність серед дітей зросла у 4,5 рази (захворіло 347 дітей проти 76 за попередній тиждень).

Зростання відмічається у всіх районах області і становить від 160,6% у Коломийському районі до 1100,0% у Верховинському районі.

Вище 50% ріст захворюваності у порівнянні з попереднім тижнем в 54 територіальних громадах, з них – кількість позитивних випадків перевищує 70 випадків за тиждень в 21 територіальній громаді (Івано-Франківський район: Богородчанська, Бурштинська, Івано-Франківська, Рогатинська, Солотвинська, Тисменицька, Тлумацька, Ямницька; Надвірнянський район: Надвірнянська, Пасічнянська, Яремчанська; Косівський район: Косівська, Рожнівська; Калуський: Брошнів-Осадська, Долинська, Калуська; Коломийський район: Городенківська, Коломийська, Нижньовербізька, Отинійська, Снятинська).

З метою запобігання поширення на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 і стабілізації епідемічної ситуації та з врахуванням подання Головного державного санітарного лікаря області Р. Савчука, комісія вирішила:


1. Головам райдержадміністрацій, керівникам структурних підрозділів Івано-Франківської облдержадміністрації, обласних територіальних органів центральних органів виконавчої влади, керівникам суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, рекомендувати головам територіальних громад Івано-Франківської області:

вжити заходів щодо запровадження посиленого контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами);

забезпечити щоденну оцінку епідемічної ситуації в регіоні, зокрема, на рівні територіальних громад та за необхідності вживати додаткових заходів, направлених на стримування швидкого поширення гострої респіраторної хвороби СOVID-19;

обмежити проведення дискотек, роботу розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з організацією дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій, тощо;

у разі подальшого збільшення рівнів захворюваності на гострі респіраторні вірусні захворювання серед дітей дошкільного віку та учнів шкіл, ліцеїв, гімназій, тощо приймати рішення про призупинення навчально-виховного та виховного процесів.

Термін: на час ускладнення епідемічної ситуації


2. Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації (І. Дмитренко) організувати та забезпечити збільшення обсягів тестування на гостру респіраторну хворобу COVID-19 методом ІХЛА відповідно до вимог «Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба» зі змінами, затвердженими наказом МОЗ України від 28 березня 2020 року № 722.


3. Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько), Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), управлінню патрульної поліції в Івано-Франківській області (О. Костенко) посилити контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Термін: на час ускладнення епідемічної ситуації


4. Управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Лакіза), Державній установі «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (Р. Савчук), Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) залучити засоби масової інформації для проведення широкого інформування та роз’яснювальної роботи серед населення щодо необхідності дотримання карантинних обмежень та правил.


5. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Л. Сірко.


Слухали: II. Про стан забезпечення безперебійним живленням електричною енергією лікувальних закладів, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 (І. Дзівідзінський).


За результатами доповіді та на виконання вимог пункту 9 протоколу засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 29.12.2021 № 24, листа Служби безпеки України в Івано-Франківській області від 17.01.2022 № 60/5/2-19 та доручення заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації В. Ільчишина від 19.11.2021 № 1032/0/2-21/01-137 комісія відмітила, що на території Івано-Франківської області функціонує 26 лікувальних закладів, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Комісійне обстеження цих закладів щодо надійності їх електропостачання показало, що всі вони мають два незалежних джерела живлення за винятком КНП «Косівська центральна районна лікарня» Косівської міської ради Косівського району, КНП Верховинська багатопрофільна лікарня Верховинської селищної ради, КНП «Тлумацька центральна міська лікарня» Тлумацької міської ради та КНП «Коломийська інфекційна лікарня Коломийської міської ради Івано-Франківської області» і забезпечені резервними автономними джерелами живлення, які готові до включення та видачі потужності, крім КНП «Івано-Франківська обласна дитяча лікарня Івано-Франківської обласної ради» та КНП «Коломийська інфекційна лікарня Коломийської міської ради Івано-Франківської області».

Разом з тим, у КНП «Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради», КНП «Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр Івано-Франківської обласної ради», КНП «Калуська міська лікарня Калуської міської ради», КНП «Косівська центральна районна лікарня» Косівської міської ради Косівського району, КНП Верховинська багатопрофільна лікарня Верховинської селищної ради, КНП «Яремчанська центральна міська лікарня» Яремчанської міської ради, КНП «Тлумацька центральна міська лікарня» Тлумацької міської ради Івано-Франківської області та КНП «Бурштинська центральна міська лікарня» Бурштинської міської ради Івано-Франківської області резервні автономні джерела живлення не готові до автоматичного включення, а у КНП «Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради», КНП «Калуська міська лікарня Калуської міської ради», КНП «Яремчанська центральна міська лікарня» Яремчанської міської ради, КНП «Городенківська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Городенківської міської ради, КНП «Тлумацька центральна міська лікарня» Тлумацької міської ради Івано-Франківської області та КНП «Коломийська інфекційна лікарня Коломийської міської ради Івано-Франківської області» не визначено обладнання, яке має бути підключене до резервних джерел живлення у разі відсутності зовнішнього електропостачання.

З метою безперебійного забезпечення роботи лікувальних закладів, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 в частині їх надійного електропостачання комісія вирішила:

 

1. Взяти до відома інформацію начальника управління Держенергонагляду в Івано-Франківській області І. Дзівідзінського щодо стану забезпечення безперебійним живленням електричною енергією лікувальних закладів, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

2. Директору департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації І. Дмитренку вирішити питання щодо придбання та встановлення резервного джерела живлення у КНП «Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради».

Термін: до 10 лютого 2022 року


3. Голові Коломийської міської ради Б. Станіславському вирішити питання щодо придбання та встановлення резервного джерела живлення у КНП «Коломийська інфекційна лікарня Коломийської міської ради Івано-Франківської області».

Термін: до 10 лютого 2022 року


4. Голові Косівської міської ради Ю. Плосконосу, голові Верховинської селищної ради В. Мациканюку, голові Тлумацької міської ради І. Петруку, голові Коломийської міської ради Б. Станіславському вирішити питання щодо забезпечення лікувальних закладів, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 резервною лінією електропередач.

Термін: до 25 березня 2022 року


5. Директору департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації І. Дмитренку, головам міських, селищних рад на території яких наявні лікувальні заклади, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 вжити заходів щодо усунення недоліків, виявлених у ході обстеження надійності електропостачання лікувальних закладів та зазначених у відповідних актах.

Термін: до 10 лютого 2022 року

6. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації В. Ільчишина.


Голова регіональної комісії

з питань техногенно-екологічної безпеки

і надзвичайних ситуацій                                        Світлана ОНИЩУК

 

Відповідальний секретар комісії                           Віктор ФЕДОРІВ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux