Розпорядження ОДА
від 12 лютого 2024 р. № 55
Київ
Про організацію відбору кандидатів на військову службу за контрактом у 2024 році

Про організацію відбору 

кандидатів на військову службу 

за контрактом у 2024 році

Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про національну безпеку України», «Про правовий режим воєнного стану», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності», указів Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 10.12.2008 № 1153/2008 «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України», постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» (зі змінами), наказу Міністра оборони України від 10.04.2009 № 170 «Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» (зі змінами), з метою збільшення кількості осіб, які щороку приймаються в добровільному порядку на військову службу за контрактом у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, правоохоронних та розвідувальних органах, органах спеціального призначення з правоохоронними функціями, силах цивільного захисту та інших органах, на які Конституцією та законами України покладено функції із забезпечення національної безпеки та оборони України:

1. Головам районних державних адміністрацій – начальникам районних військових адміністрацій Івано-Франківської області, начальникам обласного, районних (міського) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП), в межах компетенції, забезпечити:

1.1. Спільно з кадровими підрозділами Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту та інших утворених відповідно до законодавства військових формувань (далі – Збройні Сили України та інші військові формування) проведення заходів з відбору громадян для проходження військової служби за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу, у військовому резерві, для вступу у вищі військові навчальні заклади, військові коледжі сержантського складу, навчальні підрозділи закладів вищої освіти (далі – військової служби за контрактом) Збройних Сил України, та інших військових формувань.

1.2. Виконання інших завдань, визначених чинним законодавством України, пов’язаних з комплектуванням Збройних Сил України та інших військових формувань військовослужбовцями для проходження військової служби за контрактом.

2. Головам районних державних адміністрацій – начальникам районних військових адміністрацій Івано-Франківської області:

2.1. Сприяти створенню при районних (міському) ТЦК та СП позаштатних постійно-діючих військово-лікарських комісій (далі – ВЛК).

2.2. Визначити лікувальні заклади, в яких будуть проходити медичний огляд кандидати на військову службу за контрактом.

2.3. Забезпечити лікарів-спеціалістів ВЛК необхідним медичним устаткуванням, інструментарієм та медикаментами для проведення обстеження і відбору кандидатів, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом.

2.4. Розглянути питання щодо можливості впровадження (вдосконалення) у 2024 році мотиваційних одноразових грошових виплат для виконання пріоритетних завдань з залучення громадян на військову службу за контрактом до Збройних Сил України та інших військових формувань.

2.5. Здійснювати контроль за ходом відбору та сприяти районним (міському) ТЦК та СП у проведенні заходів для прийняття громадян на військову службу за контрактом до Збройних Сил України та інших військових формувань.

2.6. Спільно з районними (міським) ТЦК та СП організувати роботу з інформування населення Івано-Франківської області та розміщення інформаційного матеріалу щодо умов проходження військової служби за контрактом та з питань розвитку Збройних Сил України в засобах масової інформації.

2.7. Забезпечувати районні (міський) ТЦК та СП автомобільним транспортом для відправлення кандидатів, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, до навчальних центрів Збройних Сил України за поданням обласного ТЦК та СП.


3. Рекомендувати міським, селищним та сільським головам Івано-Франківської області спільно з начальниками обласного і районних (міського) ТЦК та СП сприяти, в межах компетенції, районним державним (військовим) адміністраціям у виконанні завдань, визначених пунктом 2 цього розпорядження, та проведенню заходів з відбору громадян для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

4. Департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Дзьомбак) систематично аналізувати результати роботи лікарів-спеціалістів ВЛК ТЦК та СП.

5. Департаменту освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Кімакович) спільно з керівниками закладів освіти Івано-Франківської області забезпечити:

5.1. Організацію проведення заходів з військово-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді з метою створення позитивного іміджу військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

5.2. Сприяння ТЦК та СП, командирам військових частин, представникам, утворених відповідно до законів України, військових формувань у проведенні інформаційної та роз’яснювальної роботи серед учнівської і студентської молоді щодо умов та порядку проходження військової служби за контрактом, а також умов вступу у вищі військові навчальні заклади, військові коледжі сержантського складу та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти Збройних Сил України та інших військових формувань.

5.3. Сприяння розміщенню в приміщеннях закладів освіти інформаційно-рекламних матеріалів щодо проходження військової служби за контрактом, підготовлених обласним і районними (міським) ТЦК та СП і представниками інших військових формувань.

6. Управлінню спорту та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації (О. Оклієвич), в межах компетенції, сприяти ТЦК та СП в розміщенні інформаційно-рекламних матеріалів щодо проходження військової служби за контрактом у спортивних спорудах, на території стадіонів (спортивних майданчиків) та під час проведення спортивно-масових заходів.

7. Керівникам обласного, міського (районних) центрів зайнятості населення:

7.1. Сприяти обласному і районним (міському) ТЦК та СП, представникам військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань у роботі щодо відбору кандидатів на військову службу за контрактом та у військовому резерві, вступу у вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти Збройних Сил України, інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань.

7.2. Спільно з представниками обласного і районних (міського) ТЦК та СП, військових частин та інших військових формувань проводити заходи щодо професійної орієнтації молоді, рекламування військової служби та вакансій військових професій.

7.3. Доводити до населення вікової категорії від 18 до 60 років перелік вакантних посад у військових частинах Збройних Сил України та інших військових формувань, що надходять з районних (міського) ТЦК та СП, з подальшим направленням потенційних кандидатів до них для проведення бесіди (відбору).

7.4. Пропонувати громадянам, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, проходження військової служби за контрактом як перспективне робоче місце.

7.5. Інформувати ТЦК та СП про проведення ярмарків вакансій.

8. Управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Лакіза) організувати висвітлення у засобах масової інформації Івано-Франківської області інформації щодо умов прийому громадян України на військову службу за контрактом, порядку проходження служби, підготовки та перепідготовки в навчальних центрах, переліку вакантних посад у військових частинах та умов вступу у вищі військові навчальні заклади, військові коледжі сержантського складу та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти Збройних Сил України та інших військових формувань за поданням обласного і районних (міського) ТЦК та СП і представників інших військових формувань.

9. Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання розпорядження покласти на головного відповідального виконавця – сектор оборонної роботи апарату Івано-Франківської облдержадміністрації (М. Саманів).

10. Співвиконавцям розпорядження щопіврічно, до 30 червня та 30 грудня, подавати інформацію про виконання розпорядження головному відповідальному виконавцю для її узагальнення.

11. Головному відповідальному виконавцю інформувати керівництво Івано-Франківської облдержадміністрації про виконання цього розпорядження відповідно до 05 липня та 05 січня.

12. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації В. Ільчишина.

Голова обласної державної

адміністрації – начальник

обласної військової адміністрації                                  Світлана ОНИЩУК


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux