Розпорядження ОДА
Київ
Про організацію оздоровчої кампанії дітей у 2023 році

Про організацію оздоровчої 

кампанії дітей у 2023 році

Відповідно до статей 6, 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ (зі змінами), постанов Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), від 10.11.2021 № 1167 «Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок» (зі змінами) та від 09.05.2023 № 462 «Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячих оздоровчих таборах державних підприємств «Міжнародний дитячий центр «Артек», «Український дитячий центр «Молода гвардія» і в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку вищої категорії, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей та розташовані в карпатському регіоні, за принципом «гроші ходять за дитиною», постанови Головного державного санітарного лікаря України від 08.06.2021 № 5 «Про затвердження протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», рішення Івано-Франківської обласної ради від 12.11.2021 № 276-10/2021 «Про затвердження обласної комплексної програми соціального захисту населення Івано-Франківської області на 2022-2026 роки» (зі змінами), з метою належної організації оздоровлення та відпочинку дітей в 2023 році:

1. Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації (В. Лемчак):

1.1. Організувати роботу обласного штабу з координування організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2023 році.

1.2. Забезпечити внесення відомостей про майнові об’єкти дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Івано-Франківської області до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

1.3. Забезпечити проведення атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Івано-Франківської області відповідно до затвердженого плану проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Івано-Франківської області в 2023-2027 роках, погодженого Національною соціальною сервісною службою України.

1.4. Забезпечити здійснення інформаційного супроводження отримувачів бюджетних коштів щодо надання послуги з оздоровлення та відпочинку відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо надання та оплати послуг з оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку вищої категорії, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей та розташовані в карпатському регіоні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 09.05.2023 № 462.

2. Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації (І. Дмитренко):

2.1. Посилити контроль за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Івано-Франківської області.

2.2. Провести семінар-навчання для медичного персоналу, який працюватиме в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, з питань організації медичної допомоги.

2.3. Забезпечити проведення медичних оглядів та видачу довідок встановленого зразка для направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Посилити відповідальність керівників медичних закладів за достовірність та повноту інформації під час видачі довідок.

2.4. Закріпити лікувально-профілактичні установи за дитячими закладами оздоровлення та відпочинку відповідно до територіального розташування для надання у разі необхідності невідкладної і спеціалізованої медичної допомоги та своєчасного виїзду бригади швидкої допомоги.

3. Районним державним (військовим) адміністраціям, департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації:

3.1. Забезпечити своєчасну підготовку і здійснення заходів щодо оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, формування банку даних вказаної категорії дітей.

3.2. Вжити заходів щодо початку проведення оздоровчої кампанії та відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Івано-Франківської області у 2023 році з дотриманням безпечних умов для перебування дітей, зокрема, при оголошеннях повітряної тривоги (наявність бомбосховищ, обладнаних підвалів, евакуаційного транспорту).

3.3. Забезпечити використання в повному обсязі путівок під час направлення дітей до державних підприємств «Міжнародний дитячий центр «Артек» та «Український дитячий центр «Молода гвардія», а також дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Івано-Франківської області, згідно із розподілом, затвердженим наказом департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

3.4. Залучити професійні спілки, великі підприємства, приватних підприємців до організації роботи щодо закупівлі путівок для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, у дитячі заклади оздоровлення та відпочинку Івано-Франківської області.

3.5. Сприяти в організації профільних і тематичних змін, мовних таборів, заходів національно-патріотичного спрямування у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, у тому числі культурно-мистецького спрямування.

3.6. Вжити всіх необхідних заходів з безпеки життя дітей під час оздоровлення та відпочинку.

3.7. Проводити позапланові комплексні перевірки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до початку і впродовж оздоровчої кампанії, а також у разі повідомлення про порушення умов перебування дітей у таких закладах.

3.8. Налагодити систему обліку та контролю перебування в Івано-Франківській області організованих груп дітей (в готелях, на базах відпочинку, в наметових містечках тощо) та інформування організаторами відпочинку дітей уповноважених осіб структурних підрозділів районних державних (військових) адміністрацій не пізніше як за 10 днів до початку їх роботи.

3.9. Дотримуватись вимог законодавства під час надання згоди на виїзд груп дітей для оздоровлення та відпочинку за кордон, здійснювати контроль за поверненням їх в Україну.

3.10. Здійснювати заходи з оздоровлення та відпочинку дітей з особливими фізичними і психічними потребами, які потребують особливих умов для оздоровлення.

4. Районним державним (військовим) адміністраціям:

4.1. Розглянути можливість додаткового фінансування оздоровчої кампанії 2023 року за рахунок коштів місцевих бюджетів.

4.2. Не допускати тимчасового розміщення дітей та молоді на базі недіючих, заборонених до експлуатації, таких, що не пройшли державну атестацію, не мають відповідного акту прийняття дитячого оздоровчого табору, форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11.07.2000 № 160, закладів оздоровлення та відпочинку.

4.3. Організувати проведення на належному рівні відпочинку дітей у закладах відпочинку з денним перебуванням (пришкільні табори) на базі

системи освіти.

4.4. Інформувати громадськість про можливість оздоровлення та відпочинку дітей і мережу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які функціонуватимуть у 2023 році, розмістивши відповідну інформацію в засобах масової інформації та на офіційних вебсайтах місцевих органів державної влади.

5. Рекомендувати міським, селищним, сільським головам Івано-Франківської області забезпечити виконання пунктів 3 і 4 цього розпорядження.

6. Рекомендувати керівникам дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Івано-Франківської області забезпечити:

6.1. Створення у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку безпечних умов перебування дітей, зокрема, при оголошеннях повітряної тривоги (наявність бомбосховищ, обладнаних підвалів, евакуаційного транспорту), належних умов для проживання, харчування, медичного обслуговування, виховання і дозвілля дітей, розвитку їх інтересів та здібностей, формування навичок здорового способу життя, дотримання санітарно-гігієнічних норм відповідно до державних соціальних стандартів оздоровлення та відпочинку.

6.2. Здійснення підбору кваліфікованих кадрів для роботи в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

6.3. Навчання педагогічних працівників, які залучаються до роботи в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

6.4. Контроль за дотриманням правопорядку, правил техніки безпеки під час оздоровлення дітей.

6.5. Наявність транспорту на випадок проведення евакуації дітей за межі закладів оздоровлення та відпочинку.

6.6. Контроль за організацією в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку виховного процесу, змістовного дозвілля дітей, роботи гуртків, клубів, студій, об’єднань за інтересами.

6.7. Виконання у повному обсязі рекомендацій та приписів контролюючих органів, виданих у 2023 році, здійснення поточного, капітального ремонту приміщень, покращення матеріально-технічної бази.

6.8. Дотримання правил пожежної безпеки та покращення систем протипожежного захисту дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

6.9. Надійний телефонний зв’язок з черговими частинами територіальних підрозділів головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, структурних підрозділів цивільного захисту населення Івано-Франківської області і обласним штабом з координування організації та проведення оздоровлення та відпочинку дітей.

6.10. Негайне інформування Івано-Франківської обласної державної (військової) адміністрації щодо нещасних випадків або надзвичайних ситуацій у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

7. Керівники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку несуть персональну відповідальність за збереження життя і здоров’я дітей.

8. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), державній установі «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (Р. Савчук), департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації (І. Дмитренко), Південно-Західному міжрегіональному управлінню Державної служби з питань праці (Б. Сагайдак) в межах повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством:

8.1. Забезпечити координацію дій щодо належного санітарно-епідеміологічного нагляду за харчуванням у закладах оздоровлення та відпочинку.

8.2. Забезпечити надання на безоплатній основі послуг з проходження медичного огляду студентами-вихователями та обслуговуючим персоналом, які направляються до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, і студентами, які працюватимуть волонтерами в літніх мовних таборах.

8.3. У разі необхідності здійснити в межах компетенції позапланові комплексні заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку під час оздоровчої кампанії, незалежно від форм власності та підпорядкування, зокрема створення безпечних умов для перебування в них дітей. За результатами проведених заходів підготувати відповідні висновки та проінформувати Івано-Франківську обласну державну (військову) адміністрацію.

8.4. В межах компетенції забезпечити участь представників у роботі обласного штабу з координування організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей, атестаційної комісії з проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і комісії, яка здійснюватиме перевірки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Івано-Франківської області з метою визначення їх готовності до початку оздоровчої кампанії.

9. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), державній установі «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (Р. Савчук) забезпечити в межах повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством, нагляд за додержанням вимог санітарного законодавства, в тому числі щодо якості питної води, профілактики спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь.

10. Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько) в межах повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством, забезпечити охорону порядку, запобігання правопорушенням, нещасним випадкам, іншим надзвичайним ситуаціям в зонах розташування об’єктів відпочинку дітей (цілодобово).

11. Управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської обласної державної адміністрації (І. Лакіза) сприяти висвітленню літнього оздоровлення та відпочинку дітей в засобах масової інформації та інформувати громадськість про мережу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і послуги, які вони надають.

12. Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання розпорядження покласти на головного відповідального виконавця – департамент соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації (В. Лемчак).

13. Співвиконавцям розпорядження надавати інформацію головному відповідальному виконавцю про виконання завдань, визначених у розпорядженні, щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним. Узагальнену інформацію надати керівництву Івано-Франківської обласної державної адміністрації до 20.12.2023.

14. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Л. Сірко.

Голова обласної державної 

адміністрації – начальник 

обласної військової адміністрації                           Світлана ОНИЩУК 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux