За кошти Європейського інвестиційного банку на Івано-Франківщині створять центр професійної досконалості професійно-технічної освіти
опубліковано 21 грудня 2021 року о 09:22

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), банк Європейського Союзу, надасть кредит у 58 млн євро Міністерству освіти і науки України та підтримає модернізацію системи професійно-технічної освіти (ПТО) країни, що вже триває. Інвестиція від банку ЄС профінансує створення до 9-ти центрів професійної досконалості ПТО у таких областях України: Чернігівській, Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Києві, Одеській, Тернопільській, Волинській і Закарпатській, а також поліпшить умови перебування в навчальних закладах для понад 10 000 викладачів і студентів у країні.

Європейський Союз доповнив кредит грантом у 8,5 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства (NIP). Цей грант забезпечить надання технічної допомоги для ефективної підготовки проєкту, його ведення і реалізації процедур закупівель.

Ця операція ЄІБ є частиною заходів Team Europe в Україні, спрямованих на підтримку реформ і модернізацію системи освіти, а також зеленого і сталого соціально-економічного розвитку країни. Кредит доповнює впровадження програми Європейського Союзу «EU4Skills: кращі навички для сучасної України», що фінансується спільно з урядами Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії.

Цей проєкт підтримує одну з головних цілей в межах оновлених пріоритетів регіону Східного партнерства після 2020 року – побудова стійких, сталих та інтегрованих економік, де особлива увага приділяється потребі інвестувати в людей, зокрема у молодь. Це одна з чотирьох основних фінансових угод у регіоні Східного партнерства, які поєднують кредити ЄІБ і гранти ЄС загальною сумою у 171 млн євро, що були підписані на Саміті Східного партнерства у Брюсселі.

Віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська, відповідальна за фінансові операції з Україною, сказала: «Підтримка країн Східного партнерства залишається ключовим пріоритетом для банку ЄС. Ми прагнемо посилення їхньої економічної конкурентоспроможності, підвищення якості життя громадян, а також цілеспрямованої політики реформ відповідно до пріоритетів ЄС. Україна є основною країною-реципієнткою підтримки ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у регіоні».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux