Якими будуть нові стандарти підготовки педагогів закладів професійної освіти в університетах – проведено воркшоп
Департамент освіти і науки ОДА, опубліковано 06 жовтня 2021 року о 09:48

Для якісної підготовки педагогів профтехів заклади вищої та професійної освіти мають досягти спільного бачення розвитку цієї спеціальності. Такого висновку дійшли учасники третього воркшопу проєкту Erasmus+ «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки педагогів професійної освіти в Україні (PAGOSTE)», що відбувся 27-28 вересня 2021 року у Віденському університеті економіки та бізнесу.

«Сучасний світ вимагає від педагога нових навичок та вмінь. Особливо якщо ми говоримо про педагогів у закладах професійної освіти. Саме ця сфера освіти має якнайшвидше реагувати на нові виклики ринку праці. Для того, щоб освітяни профтехзакладів були готові та розуміли, як працювати з цими викликами, нам потрібно удосконалити підходи до їх навчання в закладах вищої освіти. Ми щиро сподіваємося, що в межах нашого проєкту Erasmus+ “PAGOSTE” буде напрацьовано таку модель партнерства між вишами та профтехами, яка дозволить у подальшому переорієнтувати здобуття спеціальності педагога професійної освіти у практичну площину та дозволить суттєво підвищити якість освіти», – зазначив заступник міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Серед учасників воркшопу були представники МОН, закладів вищої освіти України, Австрії, Німеччини, а також Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук.

Українські університети презентували перші результати пілотного впровадження концепції підготовки викладачів закладів професійної освіти на основі стандартизації та партнерства. У майбутньому планується її поширення на всі заклади вищої освіти, які здійснюють підготовку таких спеціалістів.

Під час воркшопу учасники також обговорили шляхи підвищення мотивації молоді до викладацької діяльності та можливі кроки для зміни іміджу педагога закладу професійної освіти.

Крім того, на заході презентували концепцію та дизайн онлайн-платформи для взаємодії між стейкхолдерами, зацікавленими у підготовці викладачів професійної освіти.

Більше інформації про проєкт Erasmus+ «PAGOSTE» – за цим посиланням.

Нагадаємо, стартував тренінг для тренерів щодо розвитку кар’єрного потенціалу молоді в профтехах.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux