В ОВА розглянули проблемні питання запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми

Під керівництвом заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмили Сірко відбулося засідання Міжвідомчої ради облдержадміністрації з питань сім’ї, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Участь у засіданні взяли фахівці структурних підрозділів обласної державної (військової) адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів та благодійної організації «Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

«В умовах війни явища домашнього насильства, на жаль, проявляється в нашому регіоні. І медіа, соціальні мережі повідомляють про ці випадки. Обласна, районні державні (військових) адміністрації, територіальні громади працюють над напрямами щодо запобігання цим негативним випадкам, оскілки домашнє насильство – це ті негативні випадки, яким важливо запобігати, - зазначила Людмила Сірко. - Наша область прийняла дуже багато внутрішньо переміщених людей, які на даний час проживають у 47 місцях тимчасового перебування, де проводяться необхідні інформаційно-роз’яснювальні роботи. В свою чергу ми зараз опрацьовуємо і такий напрям як ветеранська політика, не забуваємо про ветеранів та ветеранок. А це також ретельна робота із родинами наших Героїв, зокрема, й із сім’ями, члени яких опинилися у полоні російських окупантів або пропали безвісти».

Людмила Сірко подякувала громадським організаціям, благодійним фондам за підсилення роботи притулків, центрів, які дбають про людей, які постраждали від домашнього насильства. А також наголосила на важливості роботи виїзних мобільних груп соціально-психологічної допомоги сім’ям, які постраждали від домашнього насильства (в нашій області їх працює 15), проведенні якісної інформаційно-консультаційної роботи із такими сім’ями та безпосередньо із кривдниками, реєстрації відповідних заяв про випадки насильства.

Обговорили питання організації заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

Йшлося й про проведення інформаційно-просвітницьких заходів з питань протидії торгівлі людьми, зокрема про проведених заходів у медіа, на офіційних вебсайтах та мережі «Фейсбук», інформування місцевого населення, в тому числі ВПО, щодо проявів і наслідків домашнього, ґендерно зумовленого насильства, а також про реалізацію права на безпечне тимчасове перебування та комплексну допомогу, з наданням психологічних, соціально-побутових, медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг.

Мовилося й про проходження навчання фахівців із впровадження корекційної роботи з кривдниками, а також підготовку, підвищення кваліфікації фахівців, до компетенції яких належать питання протидії торгівлі людьми.

Важливо об’єднувати зусилля щодо визначення спільних завдань влади та громадськості задля підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності, протидії торгівлі людьми та домашньому насильству.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux