В області впроваджуватимуть Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору: громадськість може долучитися до розроблення плану дій

На виконання Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого Розпорядженням Кабінету міністрів України від 4 серпня 2021 р. № 883-р, обласні державні адміністрації розробляють регіональні плани заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та затверджують їх відповідним розпорядженням.

Івано-Франківською ОДА розроблено проект такого плану та оприлюднено для публічного обговорення, внесення критичних зауважень та пропозицій.

Серед запропонованих заходів – забезпечення збору інформації та аналіз наявної інфраструктури на предмет її доступності для маломобільних груп населення; проведення відповідних будівельних / ремонтних робіт; проведення за участю громадських організацій моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю; забезпечення підключення закладів соціальної інфраструктури, культури та освіти до фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету; забезпечення надання особам з порушеннями слуху соціальної послуги перекладу на жестову мову; здійснення підвищення кваліфікації працівників інклюзивно-ресурсних центрів щодо роботи з діагностичними засобами для дітей дошкільного віку тощо.

Ознайомитися з повним текстом проекту плану заходів можна, перейшовши за посиланням https://bit.ly/3AS2NRf

Збір пропозицій до проекту обласного плану дій триватиме до 22 жовтня 2021 року включно. Електронна адреса для надання пропозицій, коментарів, зауважень – umaoda@meta.ua.

Довідково

У травні 2020 року перша леді Олена Зеленська ініціювала велику розмову про безбар’єрність. Ініціатива «Без бар’єрів» пропонує візію суспільства без обмежень, в якому забезпечуються рівні права та можливості для всіх людей у самореалізації, зайнятості, пересуванні, сервісах, здобутті освіти, спілкуванні, дозвіллі, розвитку.

Реалізацією ініціативи стала розробка Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Нацстратегія була розроблена широким колом урядовців, експертів, представників громадських об’єднань та волонтерів в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання указу Президента України. Нацстратегія затверджена Кабінетом міністрів України у квітні 2021 року.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux