В Івано-Франківську обговорювали питання реалізації прав людей з інвалідністю на комплексну реабілітацію в умовах війни

Під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко та за ініціативи Представника урядового уповноваженого з прав осіб із інвалідністю Івано-Франківської обласної державної адміністрації Миколи Макара, фахівців державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» відбулося тематичне засідання «круглого столу» «Реалізація прав людей з інвалідністю на комплексну реабілітацію в умовах війни».  

У заході взяли участь керівники департаментів та управлінь охорони здоров’я, соціальної політики ОДА, бюро медико-соціальної експертизи, закладів охорони здоров'я Івано-Франківська,  представники громадських організацій осіб з інвалідністю, фахівці та слухачі центру. Перед початком засідання «круглого столу» його учасники мали можливість ознайомитися із роботою, яка проводиться над створенням цього центру. 

Людмила Сірко зауважила, що в Івано-Франківську працюватиме потужний реабілітаційний центр для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, надаватимуться необхідні реабілітаційні послуги військовослужбовцям. Тут здійснюватиметься фізкультурно-спортивна, соціально-культурна,  психологічна медична реабілітації та фізіотерапія.

Важливо, що до початку військової агресії росії проти України центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» функціонував у місті Краматорськ Донецької області, а тепер його фахівці працюють над створенням такого реабілітаційного центру в Івано-Франківську. 

«Проведено дуже багато роботи, щоби цей центр якнайшвидше почав свою роботу. Наші міжнародні партнери активно допомагають його облаштуванню.  Ми можемо бачити результати ефективної роботи щодо його модернізації. Тут впорядковуються 23 доступні кімнати для осіб з інвалідністю. У фізіотерапевтичному, тренажерному та масажному кабінетах  вже надаються фахові реабілітаційні послуги», - зазначила Людмила Сірко. 


Під час робочої зустрічі обговорювали питання взаємодії  медичних та соціальних установ задля отримання особами з інвалідністю якісних безкоштовних реабілітаційних послуг, у тому числі у центрі «Донбас-Прикарпаття». 

Йшлося про забезпечення реабілітаційними послугами осіб з інвалідністю,  дітей з інвалідністю, прискорення надання направлень на реабілітаційні послуги, отримання, поновлення індивідуальних програм реабілітації, виписки з амбулаторної картки за формою 027 в медичних закладах міста, відповідні адміністративні процедури та механізми їх поліпшення.

Учасники наради відзначили, що ця зустріч була ефективною. Завдяки обміну думками, досвідом роботи, заходи такого формату сприяють удосконаленню наданню реабілітаційних послуг особам з інвалідністю.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux