Індустрія 4.0: шлях до інновацій та високотехнологічного виробництва
опубліковано 23 листопада 2021 року о 11:08

Днями на базі кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем (ІТТС) Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулася робоча зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Богдана Футерка з завідувачем кафедри, професором Леонідом Заміховським та доцентами Сергієм Зікратим і Миколою Николайчуком.

Метою зустрічі було ознайомлення посадовця з завданнями та перспективою розвитку створеного на базі лабораторій кафедри – навчальної науково-дослідної лабораторії апаратно–програмних засобів фірми «Siemens, лабораторії автоматизованих систем керування та промислових телекомунікацій «Phoenix-Contact», лабораторії Smart-технологій на базі обладнання фірми «Honeywell» та лабораторії інтернет-речей «ІоТ» центру «Індустрія 4.0», а також обговорення питання залучення ІТ-компаній області до більш тісної співпраці з навчальними закладами.

«Сьогодні важливо, з розвитком цифрових трансформацій, створювати можливості та обмінюватися ідеями, досвідом, успішно реалізовувати наукові, освітні, експертні ініціативи та підсилювати потенціал й ефективність технологічної галузі», – зазначив Богдан Футерко.

Під час ознайомлення з лабораторіями кафедри Леонід Заміховський відзначив, що технологічний підхід «Індустрія 4.0» передбачає комплексну цифровізацію та автоматизацію виробничих процесів і управління у реальному секторі економіки, а Центри «Індустрія 4.0», відповідно до Постанови КМ України від 21 липня 2021 р. № 750, повинні забезпечити її впровадження. Технічне оснащення лабораторій кафедри сучасними апаратно-програмними засобами провідних фірм світу дозволяють вирішувати поставлені перед Центром завдання. Основними з них є сприяння розвитку співпраці між підприємствами, установами та організаціями, що впроваджують Індустрію 4.0, а також координація дій підприємств, установ та організацій, які можуть бути розробниками інновацій у сфері високотехнологічного виробництва, та навчання їх спеціалістів.


У підсумку було вирішено організувати на базі Центру «Індустрія 4.0» університету нафти і газу нараду з керівниками підприємств-розробників технологій, організацій, наукових установ, органів державної влади, об’єднань територіальних громад щодо їх участі в координації дій та реалізації технологічного підходу «Індустрія 4.0», а також провести зустріч із представниками ІТ–компаній та обговорити напрямки вдосконалення освітніх програм і окремих освітніх дисциплін за 12 галузями знань, а також участі ІТ – компаній в їх реалізації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux