Учасники Карпатської Конвенції рішуче засудили військову агресію росії проти України та її негативні наслідки для довкілля
опубліковано 23 листопада 2022 року о 16:52

У польському місті Жешув завершила роботу Карпатська Міністерська Конференція, яка складалася з двох блоків – “Біорізноманіття” та “Вплив війни на довкілля в Україні”. 

Результатом Конференції стали дві Міністерські Декларації:

 про впровадження глобальної рамкової програми для збереження біорізноманіття; 

 про вплив війни на довкілля в Україні й потребу у співпраці та допомозі.

Обидва документи одноголосно підтримали усі учасники Карпатської Конвенції – Чехія, Угорщина, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина та Україна.

Під час сесії, яка була повністю присвячена війні в Україні та допомозі, яку наші партнери можуть надати в рамках Карпатської Конвенції, заступник Міністра Олександр Краснолуцький розповів про наслідки бойових дій для довкілля в Україні.

“Природна спадщина України продовжує зазнавати значної шкоди через військову агресію рф. На сьогодні досі залишаються окупованими 10 природних парків, 8 природних та 2 біосферних заповідники. На території тих парків, які були звільнені завдяки зусиллям ЗСУ, досі тривають роботи з розмінування територій та обрахування шкоди природно-заповідному фонду. Країна-терорист має сповна сплатити за наслідки своїх злочинів проти України та нашої природи”, - повідомив заступник Міністра Олександр Краснолуцький.

За його словами, Україна отримує колосальну підтримку партнерів по Карпатській Конвенції. Про це свідчить винесення на порядок денний Конференції пропозиції Міндовкілля щодо впливу війни на довкілля України та створення окремої Декларації для допомоги Україні в цей складний для нашої країни час.

У декларації йдеться про засудження військової агресії росії проти України та її негативні екологічні, соціально-економічні та гуманітарні наслідки для Карпатського регіону, підтвердження тісної співпраці України з учасниками Конвенції, створення механізму для надання допомоги у повоєнному відновленні, можливе шефство країн-учасниць Конвенції над українськими природними парками та іншу матеріально-технічну допомогу.

Під час обговорення блоку “Біорізноманіття” директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля Едуард Арустамян зауважив, що збереження біорізноманіття - одне з ключових завдань Карпатської Конвенції. В Україні для збереження рідкісних видів флори та фауни продовжуються роботи зі створення національних природних парків та формується транскордонне співробітництво в цій галузі. Тож одним з наших завдань на Конференції було спільно з її учасниками напрацювати якомога більший набір рішень та перейняти досвід наших партнерів у цій сфері.

У Міністерській декларації щодо збереження біорізноманіття також йдеться про важливий внесок Карпатського регіону у реалізацію цілей і завдань, які будуть прийняті на Конференції ООН з біорізноманіття COP15 у Монреалі у грудні цього року.

Інформація за посиланням: https://mepr.gov.ua/news/40564.html

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux