Світлана Онищук провела онлайн-зустріч із представниками Фонду Цілей Сталого Розвитку ООН щодо приєднання до культурного маршруту Ради Європи «Європейський шлях кераміки»


Сьогодні, 2 серпня,  голова  обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Світлана Онищук провела онлайн-зустріч із представниками Фонду Цілей Сталого Розвитку ООН, за участі керівників  управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації. Обговорили приємну для Івано-Франківської області новину – приєднання Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського у статусі партнера до культурного маршруту Ради Європи «Європейський шлях кераміки».

20 червня 2022 р. Асамблея Міжнародної асоціації «Європейський шлях кераміки» офіційно погодила приєднання Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського (м. Коломия, Івано-Франківська область, Україна) до складу Асоціації.

Світлана Онищук зауважила, що відтепер традиції і спадщина косівської мальованої кераміки стануть частиною загальноєвропейського культурного надбання, оскільки наш музей став новим партнером культурного маршруту Ради Європи «Європейський шлях кераміки».   


Заявку на включення Косівської мальованої кераміки до культурного маршруту Ради Європи «Європейський шлях кераміки» підготували фахівці управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації, Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського за сприяння кандидата мистецтвознавства, члена Національної спілки художників України, голови БО «БФ «Автентика Гуцульщини», майстрині художньої кераміки, заслуженої діячки мистецтв України Марії Гринюк.

Приєднання Івано-Франківщини до культурного маршруту відбулося завдяки активному комунікаційному супроводу Президента Фонду Цілей Сталого Розвитку ООН, посла Болонського Центру ЮНЕСКО Мауріціо  Ароніки. Співпраця облдержадміністрації з паном Мауріціо  Аронікою розпочалася влітку 2021 року, коли він відвідував Прикарпаття у рамках робочого візиту, націленого допомогти нашій області долучитися до проєктів Цілей Сталого розвитку.


Європейський шлях кераміки – це культурний маршрут, сертифікований Радою Європи у 2012 р. Він націлений на надання цінності культурній спадщині, пов’язаній з виробництвом кераміки та її давніми традиціями, створення сталої та конкурентоспроможної туристичної пропозиції не лише на основі мистецьких творів і колекцій (майстерень і музеїв), але й культурного та соціального розвитку, в якому ці дестинації жили протягом багатьох років.

Маршрут об’єднує Німеччину, Іспанію, Францію, Італію, Нідерланди, Португалію, Великобританію, Туреччину. А відтепер і Україну.

«Хочу подякувати усім міжнародним партерам за підтримку України. Зараз наш ворог знищує українську культурну спадщину. Саме у цей складний для нас воєнний час ми висловлюємо щиру подяку Мауріціо Ароніці - президенту Фонду Цілей Сталого Розвитку ООН, послу Болонського Центру ЮНЕСКО за вагомий внесок у підтримку українського мистецтва та культури», - наголосила під час зустрічі Світлана Онищук.

Керівниця області вручила подяку пану Мауріціо за вагомий особистий внесок в інтеграцію культурної спадщини Прикарпаття у загальноєвропейський простір та популяризацію етнокультурної і туристичної спадщини Івано-Франківщини. 


«Вступ України, зокрема, Івано-Франківської області, до четвертого Європейського маршруту сприятиме міжнародному визнанню, фінансуванню, наведенню контактів з європейськими колегами, зустрічі з Радою Європи та можливість взяти участь у тренінгах та семінарах. Вітаю Прикарпаття з також важливою подією. Це цінність, яку не може знищити жодна війна! Вистоїмо! Переможемо!», - наголосила Світлана Онищук.


Довідково

30 березня 2021 р. Україна офіційно приєдналася до Розширеної часткової угоди про культурні маршрути Ради Європи. 16 лютого 2021 р. Верховна Рада прийняла Закон України «Про приєднання України до Розширеної часткової угоди про культурні маршрути». Президент України Володимир Зеленський підписав даний закон 15 березня 2021 р. Приєднання до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути є практичною реалізацією положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Сертифікат «Культурні маршрути Ради Європи» як відзнаку якості отримали вже 45 європейських культурних маршрутів, які проходять понад 50 країнами світу. Територією України проходять 3 європейських культурних маршрути: Via Regia (шлях, який із раннього середньовіччя поєднує Східну та Західну Європу, пропонуючи різноманітні туристичні опції – від паломництва до подорожей потягом); «Європейський маршрут індустріальної спадщини» (культурний маршрут, який представляє спільну європейську пам'ять про зрушення в Європі, пов’язані з індустріальною революцією, приваблюючи туристів до індустріальних локацій) та культурний маршрут «Європейські стежки Моцарта».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux