Спільними зусиллями ми повинні надавати якісні соціальні послуги тим людям, які цього потребують, – Світлана Онишук

Сьогодні під час наради голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук окрему увагу звернула на стан надання соціальних послуг з догляду певним категоріям населення у територіальних громадах Прикарпаття.

Присутні заслухали та проаналізували інформацію департаменту соціальної політики облдержадміністрації щодо виконання на місцях постанови КМУ № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».

Цим документом визначено категорію осіб, які можуть надавати соціальні послуги з догляду, та осіб, яким такі послуги надаватимуться. А саме – особам із числа членів сім’ї, які спільно з нею проживають та є особами з інвалідністю І групи, дітьми з інвалідністю, громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями, невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи тощо. Розмір компенсації станом на 1 січня цього року становить 2189 гривень. В області таку компенсацію призначено 308 одержувачам.


Виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, і покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Однак, станом на перше липня у 10 тергромадах заборгованість по виплаті становить 839,8 тисяч гривень.

За результатами моніторингу заборгованість по виплаті значно збільшилася, зокрема, в Калуському районі – 1537 тис. грн. А саме – по Витвицькій територіальній громаді – 893,4, Вигодській – 216, Долинській міській тергромаді – 418,3 тисяч гривень.

Світлана Онищук доручила профільному департаменту підготувати аналітичну довідку про кількість людей, які потребують догляду, фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та кошти, що виділяються на місцях для виконання цих функцій.

«Соціальний захист населення – важлива складова діяльності органів як виконавчої влади, так і місцевого самоврядування. Спільними зусиллями ми повинні надавати якісні соціальні послуги тим нашим людям. які цього потребують», – наголосила очільниця області.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux