«Питання захисту прав та інтересів дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, тримаємо на постійному контролі», - Світлана Онищук

На обліку служб у справах дітей області на даний час  перебувають 1230 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 82 вихованці сьогодні проживають у 12 дитячих будинків сімейного типу, 144 – у  79 прийомних сім’ях, 945 дітей влаштовані в сім’ї опікунів та піклувальників.  Також на Івано-Франківщині проживають 6 вихованців у двох дитячих будинках сімейного типу, 2 прийомні сім’ї (4 дитини), 3 дитини з сімей піклувальників, які прибули з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО/ООС.

Про це сьогодні йшлося під час щотижневої наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, головами райдержадміністрацій і територіальних громад, яку провела голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук.

Зазначалося, що  впродовж цього року  сімейний прихисток знайшли 102 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування. Також створено 4 прийомні сім’ї, в які влаштовано 5 дітей,  ще 4 дитини прихистили прийомні сім’ї.  13 дітей прилаштовано у два дитячі будинки сімейного типу, ще 11 дітей – у функціонуючі дитячі будинки сімейного типу, усиновлено 22 дитини, 3 дитини повернуто в сім’ї біологічних батьків. Загалом сімейними формами виховання охоплено близько 92 відсотка дітей відносно загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За словами начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Івана Ковалика, на обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, перебувають 467  неповнолітніх. 133 дитини потребують поліпшення житлових умов.

«Сьогодні держава піклується про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Задля придбання житла таким категоріям дітей за кошти із державного бюджету спрямовується значний фінансовий ресурс,  - зазначила керівниця області. – Так, нещодавно у Коломиї ми передали ключі від нового будинку для сім’ї, яка взяла під опіку 7 дітей. Це направду сильна духом родина, яка не побоялася труднощів та прийняла у свою родину дітей, котрі опинилися у тяжких життєвих».

Додамо, що питання захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштування їх до сімейних форм виховання, стану дотримання їх прав на життя, охорону здоров’я, освіту, забезпечення житлом знаходяться на контролі в обласній державній адміністрації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux