Ознайомлювальні мандрівки для переселенців на Прикарпатті

Як ми уже повідомляли, у рамках реалізації проєкту «52 стилі життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці» в області було започатковано ознайомчі тури для внутрішньо переселених осіб. За словами голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук, такі поїздки допомагають людям адаптуватися на Прикарпатті, ознайомитися із культурними надбаннями краю, звичаями та історією нашого краю.

Тож, упродовж 11-14 липня цього року управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації спільно з ГО «Туристична Асоціація Івано-Франківщини» організували чотири ознайомлювальні тури для 70-ти внутрішньо переміщених осіб до місць живої спадщини Карпат в Івано-Франківській області.

Учасники мандрівок з Донецької, Запорізької, Луганської, Херсонської областей відвідали родинний музей вівчарства у садибі «Космацька писанка», космацькі майстерні, де виготовляються предмети традиційного одягу, побуту тощо; музей Косівського інституту прикладного мистецтва, де спробували створити візерунки за допомогою традиційних технік прикрашання тканин; спостерігали за викупуванням ліжника (вовняної ковдри) у валилі, побували на майстер-класі із ткацтва.


Під час подорожі на Бойківщину гості відвідали Гошівський монастир, познайомилися з бджільництвом на пасіці Гошовських у с. Шевченковому, відвідали знамениті Скелі Довбуша біля Бубнища, інтерактивний майстер-клас зі створення ляльок-мотанок від Галини Круліковської, екоферму «Дубовий кут» в с. Новий Мізунь, Центр спадщини Вигодської вузькоколійки.


Довідково


Проєкт «52 стилі життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці» реалізовується ГО «Туристична Асоціація Івано-Франківщини» у партнерстві з управлінням міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації, Торгово-промисловою палатою повіту Сату-Маре (Румунія), Кошицькою регіональною організацією туризму (Словаччина), Туристичною організацією ABA (Угорщина). Проєкт виконується за співфінансування Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки.

Мета проєкту: збільшення відвідуваності туристами і створення нових можливостей додаткових джерел доходу у прикордонних громадах шляхом розробки й популяризації унікального туристичного досвіду. Партнери проєкту перетворюють місцеві активи нематеріальної культурної спадщини на 52 ринкові продукти, надаючи різноманітні можливості для підприємців та місцевого населення розвивати повагу до спадщини та сприяти її збереженню; створено два електронні туристичні продукти – онлайн-музей традиційних культур праці і побуту Карпат та віртуальний гід Карпатською живою спадщиною, інтерпретаційні документальні фільми з історіями життя людей – носіїв живої спадщини. В рамках проєкту створено платформу для транскордонного співробітництва стейкхолдерів та постачальників товарів і послуг, де вони можуть обмінятись думками щодо бажаного майбутнього дестинації; виготовлено ряд брендових атрибутів, у т. ч. уніформи, сувеніри, демонстраційні стенди та створено промо-тизер; організовано експедицію для тревел-блогерів.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux