На Івано-Франківщині триває впровадження оновленого предмета «Захист України». На сьогодні в області функціонують 64 спеціалізовані освітні осередки, де учні 10–11 класів здобувають практичні навички з основ національної безпеки, домедичної допомоги, стрілецької підготовки та роботи з сучасними технологіями.
Осередки створені на базі закладів загальної середньої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти. Вони оснащені симуляторами керування FPV-дронами, інтерактивними лазерними тирами, планшетами, мультимедійним обладнанням, а також сучасними засобами для навчання тактичної медицини.
Як зазначив методист Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, ветеран російсько-української війни Андрій Шпільчак, нова модель викладання предмета передбачає максимальну практичну підготовку учнів та відмову від застарілих підходів.
«Нині у нас немає застарілої муштри. Основна увага приділяється практичному оволодінню сучасними технологіями та новим підходам до навчання», – наголосив він.
Особливістю оновленого курсу є навчання без поділу на групи за гендерною ознакою. Усі учні опановують однаковий зміст програми, що включає основи національної безпеки й оборони, інформаційну безпеку, стрілецьку підготовку, орієнтування на місцевості та домедичну допомогу.
Важливо, що навчання організоване за кущовим принципом: учні з різних закладів освіти відвідують осередки відповідно до затверджених графіків, де мають можливість відпрацьовувати отримані знання на практиці.