На Прикарпатті активно налагоджується робота Центрів життєстійкості, - Людмила Сірко

Сьогодні заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко ознайомилася із роботою Центру життєстійкості, який працює у м. Надвірна. Його завданням є підтримка людей громади у кризових ситуаціях, надання соціальних послуг та необхідної психологічної допомоги задля зниження загального рівня стресу і тривожності, формуванням навичок першої психологічної допомоги близьким (особливо дітям та старшим членам родини), навчання стресостійкості та попередження психологічної травматизації. Робота Центру впроваджується благодійним фондом «Карітас-Надвірна УГКЦ», за фінансування Міністерства соціальної політики України, в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Людмила Сірко зустрілася із працівниками Центру життєстійкості, Благодійного фонду «Карітас Карітас-Надвірна УГКЦ», психологами і соціальними працівниками та обговорила роботу Центру.

«Івано-Франківщина займає лідерські позиції щодо створення Центрів життєстійкості. 16 прикарпатських територіальних громад подали заявки до Міністерства соціальної політики України щодо їх відкриття. Підписано 10 договорів між Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та БФ «Карітас», який надає комплексну соціальну послугу з формування центрів життєстійкості. На сьогодні в області працює вісім центрів життєстійкості в Івано-Франківській, Бурштинській та Надвірнянській, Коломийській, Тисменицькій та Богородчанській, Городенківській, Солотвинській територіальних громадах. Найближчим часом планується відкриття у ще двох територіальних громадах, - а це у Витвицькій, та Лисецькій», - зазначила Людмила Сірко.

Зазначалося, що скористатися послугами Центру можуть дорослі та діти, які потребують психосоціальної підтримки, зокрема, сім'ї полонених, безвісти зниклих, загиблих військовослужбовців, ветерани, члени їх сімей, ВПО, люди з інвалідністю, сім'ї, в яких є діти з інвалідністю. А також безробітні, молодь, діти, позбавлені батьківської опіки, опікуни, прийомні батьки, діти, учнівська та студентська молодь, особи, постраждалі від домашнього насилля, гендерно зумовленого насилля, постраждалі від торгівлі людьми, люди похилого віку та волонтери. Додатково може надаватися правнича, консультаційна підтримка, супровід ветеранів тощо.

Під час зустрічі йшлося про підходи щодо вирішення соціально-психологічних проблем людей, які звертаються за допомогою, спектр послуг психосоціальної підтримки у вигляді індивідуальних консультацій, групових занять, тренінгів, а також сімейний простір для підтримки сімей задля проведення занять для дітей, навчання батьків та заходів для родин.

Цього дня у Центрі проводився арт-терапевтичний психологічний тренінг для дорослих відвідувачів, який є одним із видів надання психосоціальної підтримки людей.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux