На Прикарпатті приділяють велику увагу захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Служба у справах дітей ОДА, опубліковано 02 серпня 2021 року о 11:55

Захист житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа є пріоритетним напрямком державної політики у сфері захисту прав дітей.

Цьогоріч з державного бюджету місцевим бюджетам Прикарпаття виділено субвенцію в сумі 10 млн 158 тис. 700 грн. Відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів України від 26.05.2021 № 615 виконавчими комітетами міських, сільських, селищних рад до 18 липня 2021 року було сформовано та подано обласній державній адміністрації пропозиції по напрямках на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.  


За участю заступника голови облдержадміністрації Богдана Футерка відбулося засідання регіональної комісії. 22 територіальні громади області подали свої пропозиції. Зокрема, виконавчі комітети Коломийської та Івано-Франківської міських рад звернулися з клопотанням щодо нового будівництва приміщень для розміщення малих групових будинків. Це дасть можливість підтримати розвиток наближених до сімейних форм виховання для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Малий груповий будинок призначений для влаштування до 10 дітей вказаної категорії. Регіональна комісія одноголосно підтримала даний напрямок. Також кошти субвенції будуть спрямовані в цьому році на придбання приміщення для  дитячого будинку сімейного типу у м. Коломиї та виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення дітям-сиротам, дітям,позбавленим батьківського піклування та осіб з їх числа.


З метою забезпечення права кожної дитини на житло з державного бюджету в 2020 році було виділено кошти в сумі 7952600 грн для 19 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. В 2021 році вирішення житлових питань потребують більше 160 осіб вищевказаної категорії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux