В області налагоджена співпраця із міжнародними партнерами задля підтримки внутрішньо переселених осіб

За допомогою міжнародних організацій, волонтерів, соціальних партнерів ми зможемо вирішити усі проблемні питання щодо захисту та підтримки українців, які приїхали на Прикарпаття з інших регіонів України, де проходять бойові дії. Про це розповіла заступник голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко під час зустрічі із представниками міжнародної організації УВКБ ООН – UNHCR.

Йшлося про визначення потреб внутрішньо переселених осіб та роботу у цьому напрямку із територіальними громадами та міжнародними благодійними фондами.


«Зараз ми спрямовуємо багато зусиль задля допомоги біженцям. На Прикарпатті проживають понад 140 тисяч переселенців.  Їх поселили, як у приватному секторі, так і у приміщеннях навчальних  закладів освіти. Кожного дня виникають нові проблемні питання, які потрібно вирішувати, – наголосила Людмила Сірко. –  Зокрема, пошуку комфортабельних житлових приміщень. Працюємо над вирішенням питань щодо забезпечення біженців продуктами харчування, побутовою технікою, медикаментами, засобами гігієни та іншим, враховуючи запити територіальних громад, у яких є переселенці».

Посадовиця розповіла, що на Івано-Франківщину приїздить багато біженців похилого віку, які потребують допомоги, догляду медиків та соціальних працівників. Проводиться робота щодо їх поселення та надання їм необхідної медичної допомоги.  Організовується лікування військовослужбовців та їх реабілітація. Також йшлося про урядові програми підтримки внутрішньо переміщених осіб.


Під час зустрічі старший радник з юридичних питань УВКБ ООН Ерік Жерн’є наголосив на важливості надання області гуманітарної  допомоги для переселенців, зокрема визначені потреби задля надання допомоги Івано-Франківському регіону. Також наголошувалося на важливості організації психосоціальної підтримки, яка є необхідною у сьогоднішніх умовах в Україні.

«Задля покращення умов проживання необхідно провести ремонт приміщень для поселення тимчасово переміщених людей, зокрема створити належні умови для людей старшого віку. Також на часі відкриття додаткового паліативного  центру, – зауважила Людмила Сірко. – Оскільки нашої допомоги очікують й інші області країни, де ведуться бойові дії. Тому ми співпрацюємо із міжнародними благодійними фондами, волонтерами, громадськими організаціями задля вирішення організаційних питань щодо прийому людей з інших регіонів України».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux