На нараді за участі Світлани Онищук обговорили питання підтримки ветеранів війни і гарантій їх соціального захисту
Департамент соціальної політики ОДА, опубліковано 05 жовтня 2021 року о 16:44

Питання фінансового забезпечення цільових програм підтримки ветеранів війни і гарантій їх соціального захисту обговорили сьогодні на нараді у голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук.

Акцентовано увагу на тому. що у Державному бюджеті на 2022 рік передбачено суттєве збільшення видатків на реалізацію завдань щодо забезпечення житлом та санаторно-курортним лікуванням осіб, які підпадають під дію Закону України «Статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту».

За інформацією начальника відділу в Івано-Франківській області Міністерства у справах ветеранів Володимира Веркальця, в області реалізовуються чотири постанови Кабінету міністрів України щодо забезпечення житлом відповідних категорій осіб, а саме: родин загиблих АТО/ООС, осіб з інвалідністю внаслідок війни, внутрішньо-переміщених осіб з числа учасників бойових дій, учасників бойових дій на території інших держав, постраждалих учасників Революції Гідності з числа осіб з інвалідністю. Загалом – це 41 житель Прикарпаття. Окрім того, передбачено кошти на надання санаторно-курортного лікування, психологічну реабілітацію та соціальну адаптацію для більше як 1500 осіб.

Тому, задля організації забезпечення відповідного фінансування у наступному бюджетному році осіб, які мають право на пільги згідно законодавства, керівникам структурних підрозділів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування необхідно переглянути та уточнити списки таких ветеранів.

Так, при розробці на 2022-2026 роки програми підтримки сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в АТО в районах її проведення, чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, департаментом соціальної політики облдержадміністрації проведено зустріч із представниками громадських ветеранських організацій та обговорено заходи соціальних гарантій цієї категорії осіб.

На нараді звернуто увагу голів територіальних громад на необхідності розробки місцевих програм, у яких передбачити кошти на вирішення проблем, що виникають у ветеранів, родин загиблих АТО/ООС та осіб з інвалідністю внаслідок війни, які проживають на території тієї чи іншої громади.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux