На нараді в ОДА обговорили використання коштів субвенцій з державного бюджету місцевими бюджетами

Про стан використання коштів субвенцій з державного бюджету місцевими бюджетами, державного фонду регіонального розвитку у зв’язку з завершенням бюджетного року розповіла сьогодні під час наради у голови обласної державної адміністрації начальник головного управління Державної казначейської служби України в області Віра Смачило.

Посадовиця наголосила на важливості цього питання, оскільки до завершення року залишилося менше трьох тижнів. Останній день роботи казначейської служби у системі дистанційного обслуговування кліентів у цьому році - 30 грудня.

За словами Віри Смачило, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» та змін до нього по Івано-Франківській області затверджено 27 міжбюджетних трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам на відповідний рік.

Станом на перше грудня в повному обсязі (річна сума) перераховані кошти по 9 субвенціях, зокрема, на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни та які потребують поліпшення житлових умов; для сімей учасників бойових дій на території інших держав і для осіб з інвалідністю I - II групи; на закупівлю опорними закладами охорони здоровя послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій; на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти; на забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2; на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості; щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України.

Також надано субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Заплановано виконання робіт всього по 227 об’єктах цьогорічних та 18 минулорічних. З них по загальному фонду - 203 та по спеціальному фонду - 24 об’єкти. Надійшли кошти і на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Водночас, станом на перше грудня нерозподілений залишок на рахунках місцевих бюджетів залишився по наступних субвенціях: на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Ці кошти плануються спрямувати 9 бюджетам. Також йшлося про кошти на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери; реалізацію програми «Спроможна школа кращих результатів»; здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я; розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг; надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами; створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; заходи, спрямовані на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти; будівництво моста через річку Бистриця Солотвинська та територіальної розв’язки в районі вулиць Хіміків-Надрічна.

«Усім розпорядникам коштів необхідно докласти максимум зусиль, попрацювати з казначейством і провести необхідні розрахунки та використати кошти, які надійшли з державного бюджету, адже держава повністю виконує своє зобов’язання», - резюмувала Світлана Онищук.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux