Модель Івано-Франківського госпітального округу проаналізували під час робочої поїздки в область замміністра охорони здоров’я України
Департамент охорони здоров’я ОДА, опубліковано 12 вересня 2022 року о 13:12

Прикарпаття відвідав заступник міністра охорони здоров'я Олексій Яременко. Разом із заступницею голови обласної державної адміністрації Людмилою Сірко він побував у кількох закладах охорони здоров'я області, а саме, у КНП «Міська клінічна лікарня № 1 Івано-Франківської міської ради», КНП  «Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» та КНП «Галицька лікарня».

Метою поїздки було проаналізувати та обговорити модель Івано-Франківського госпітального округу.

Власне, одним із етапів реформування системи охорони здоров’я і є формування спроможної мережі лікарень. Як зазначив заступник міністра охорони здоров'я Олексій Яременко, при створенні спроможної мережі не йдеться про закриття лікувальних закладів, які залишаться поза нею, адже ці лікарні й надалі контрактуватимуться з НСЗУ.

Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів, які поділятимуться на кластери. А це, своєю чергою, оптимізує лікувальну мережу та зосередить високоспеціалізовані медичні послуги в потужніших лікарнях, які відповідають всім вимогам та матимуть все необхідне обладнання для діагностики та лікування.

Відвідавши область, Олексій Яременко зазначив: «Вдалося відвідати кілька прикарпатських лікарень. І перше що хотів би сказати, що деякі з них вже на рівні, якому мають відповідати кластерні лікарні. А з деякими, ще працюватимемо над посиленням спроможності. Попередньо, з місцевою владою зафіксували, що госпітальний округ на Івано-Франківщині виглядатиме так: 2 лікарні стануть надкластерними, 5 лікарень – кластерними, 10 лікарень – загальними».

"Створення спроможної мережі лікарень дозволить забезпечити наших краян якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам,  - зазначив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко.  - Адже при її формуванні враховували конкурентоспроможність лікарень, зібравши статистичні дані з урахуванням оптимального часу довезення пацієнтів до лікарні, кількість мешканців, потужності закладів охорони здоров'я та можливості перепрофілювання під ключові медичні сервіси, з метою покращення якості та доступності медичної допомоги".

Більше фото за посиланням.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux