Заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко взяла участь в обговоренні проблематики домашнього насильства. Організували обговорення Регіональне представництво Уповноваженого в Івано-Франківській області, за участі Представника Уповноваженого в системі судоустрою з права на справедливе правосуддя та представництва в Конституційному Суді України Андрія Овсієнка, народних депутатів України, суддів, керівників територіальних органів прокуратури, Національної поліції України, Західного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги, Центру пробації в Івано-Франківській області, представників інших установ та служб, на які покладаються функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Захід провели не лише задля привернення уваги суспільства до захисту прав потерпілих від домашнього насильства, а також для визначення кола постраждалих осіб, комплексного підходу до збору доказів у справах про домашнє насильство та доведення вини кривдника у судовому засіданні. Також захід орієнтований на фахове обговорення суддями, прокурорами та суб’єктами взаємодії проблематики збору доказів у кримінальних провадженнях за кваліфікацією ст.126-1 КК України, особливостей доведеності вини кривдника, призначення справедливого покарання у справах та кримінальних провадженнях щодо домашнього насильства.
«Прояви жорстокості не лише руйнують злагоду в родині, а й часто є передумовами скоєння злочинів. Насильство в сім’ї завдає моральної шкоди суспільству, ставить людину в залежне становище. Тому насильство в сім’ї, беззаперечно, є суспільною проблемою, що потребує вирішення на державному рівні та в жодному разі не має замовчуватися. І, на жаль, повномасштабна війна призвела до збільшення домашнього насильства, зокрема фізичного, психологічного, економічного», – зазначила Людмила Сірко. – У 2024 році на Прикарпатті зафіксували понад 6538 звернень щодо домашнього насильства та насильства за ознакою статі. З них 232 звернення від дітей, 5068 – від жінок та 1238 – від чоловіків. За цими зверненнями було складено 2808 протоколів про вчинення адміністративного правопорушення та винесено 3918 термінових заборонних приписів щодо кривдників. За фактом порушення кривдником термінового заборонного припису надійшло 181 звернення та 39 звернень за фактом порушення кривдником обмежувального припису».
Посадовиця розповіла про організацію заходів з питань запобігання та протидії домашньому насильству, роботу психологів Денного центру соціально-психологічної допомоги в Івано-Франківську, які надали 367 індивідуальних психологічних консультацій 60 дорослим та 28 дітям, а також про роботу двох кризових кімнат, двох притулків для постраждалих від домашнього насильства та 25 мобільних бригад, які виїжджають на звернення щодо домашнього насильства.
Основними темами для обговорення стали:
Зауважувалося, що робота з профілактики та протидії домашньому насильству на Прикарпатті триває. І головна мета – захистити кожного, хто потребує допомоги. Важливо об’єднувати зусилля щодо визначення спільних завдань влади, правоохоронців та громадськості задля протидії домашньому насильству.