Людмила Сірко: Ми повинні захистити кожну дитину, яка проживає на теренах Прикарпаття
опубліковано 12 травня 2023 року о 16:09

Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко відбулася нарада, під час якої обговорювали основні напрямки та аспекти роботи обласної, районних служб у справах дітей та закладів цілодобового перебування дітей з початку року.

Захист прав та інтересів дітей, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, внутрішньо переміщених діток – основна мета згаданих служб і установ. Тому Людмила Сірко наголосила, що, попри виклики сьогодення, найголовніше у діяльності профільних служб – своєчасно та ефективно у рамках чинного законодавства захистити кожну дитину, яка сьогодні проживає на Прикарпатті.

Зокрема, йшлося про захист прав та інтересів дітей, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та організацію цієї роботи службами у справах дітей районних військових адміністрацій та керівниками центрів.

Значну увагу на нараді приділили роботі служб у справах дітей щодо створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей патронатних вихователів. Важливим при цьому є здійснення заходів контролю за місцем проживання, умовами утримання, навчання, виховання дитини, над якою встановлено опіку, піклування, яка влаштована у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, захист житлових, майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відтак обговорено результати позапланових перевірок працівниками головного управління Національної соціальної сервісної служби в області щодо дотримання прав дітей, які втратили батьківське піклування, зокрема й дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які були влаштовані до закладів інституційного догляду та виховання дітей.

Мовилося на нараді й про реалізацію обласною військовою адміністрацією соціального проєкту «Турбота про родину Героя», забезпечення дітей загиблих Героїв пільговими відпочинковими путівками та їхню участь у різноманітних заходах.  

Довідково

Сьогодні на обліку служб у справах дітей області перебувають 1179 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, функціонують 12 дитячих будинків сімейного типу (84 вихованців), 72 прийомні сім’ї (136 дітей), 882 дитини влаштовані у сім’ї опікунів та піклувальників.

Також в області проживають 170 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування із законними представниками (опікунами, прийомними батьками, батьками-вихователями), які перемістилися (евакуювалися) на територію нашого регіону з інших областей України, що знаходяться у зоні бойових дій. У п’яти закладах області цілодобового перебування проживають 107 вихованців.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux