Деревообробна галузь Прикарпаття: що рекомендують місцеві підприємці колегам з прифронтовних регіонів

Івано-Франківщина – це область із розвиненою деревообробною галуззю завдяки своїм природнім характеристикам. Проте вміння раціонально використовувати природні ресурси, ефективно управляти деревообробним та меблевим бізнесом – це вже сильна сторона місцевих підприємців. Днями вони ділилися досвідом із власниками підприємств, що також працюють з деревом, та які приїхали з прифронтових територій.

Івано-Франківщина приймає бізнес-делегацію вже не вперше. Підприємці з різних куточків України уже відвідали успішні підприємства у сфері сільського господарства, харчопереробної промисловості, крафтових виробництв, індустрії гостинності та туризму, а також представники великого бізнесу розповідали про свою діяльність.  Даний бізнес-тур стосувався деревообробної галузі та меблевої промисловості.

Близько 30 учасників бізнес-туру побачили як працюють із деревом прикарпатці та перетворюють цю справу в успішний бізнес. У рамках проєкту «Розвиток бізнес-сектору України» вони побачили як виробляють фанери, дерев’яні плини та тари; як виготовляють елітні меблі та продають через мережу салонів по Україні; як застосовують художню ручну роботу в різьбярстві.

Наприклад, підприємець Василь Семко займається різьбярством вже 25 років, він виготовляє меблі, портрети, а також працює в сакральному мистецтві. Також став переможцем конкурсу «Битва різьбярів» і має чим поділитися з колегами.

«Щоб займатися будь-якою справою, перш за все, необхідне бажання. Навіть не талант, а тільки сильна мотивація може забезпечити справі успіх», - прокоментував він.

Війна негативно вплинула на всі сфери бізнесу, навіть в мирному селищі Перегінську місцеві підприємці зазнали втрат.

«До війни ми мали більше працівників, працювали на весь ринок України та співпрацювали з партнерами з Дніпра,  Харкова, Миколаєва та з іншими містами, де йдуть воєнні дії. Зараз багато чого змінилося. Багато партнерів закрили свою справу і пішли на війну, на фронт, воювати за нашу країну. І ми, відповідно, працюємо зараз, щоб триматися «на плаву». Але інакше ніяк», - сказав власник підприємства, що займається виготовленням меблів Олег Рошко.

Проте власники бізнесу з таких областей як Донецька, Запорізька, Полтавська, Житомирська, Чернігівська, Одеська, Миколаївська та Херсонська постраждали ще більше.

«Роботи у нас стало більше. Почали шукати вихід із кризових ситуацій. На наших підприємствах були й поранені, треба було якось допомагати. Крім того, були перебої з поставками, розірвалися ланцюги каналів збуту. Зараз підприємство працює щоденно, цілодобово. Такий бізнес-тур дуже корисний, по-перше, тим, що можна познайомитись із колегами в галузі, а, по-друге,  це можливість подивитися як працюють на заході країни, побачити щось для себе корисне та привезти це на своє підприємство», - прокоментував Євген Юденко, власник та акціонер компанії на Полтавщині, яка займається переробкою лісу.

Варто відзначити, що основна мета проєкту «Розвиток бізнес сектору України» полягає в стабілізації економіки країни, адже такі бізнес-тури сприяють тому,  аби дати можливість підприємцям знайти для себе нові партнерства на Прикарпатті, налагодити нові зв’язки чи, можливо, релокувати свій бізнес, або втримати його, всупереч обставинам. 

«Я переконана, що таких успішних кейсів ми нарахуємо ще десяток. Тому що усі зацікавлені в тому, аби працювала економіка країни. І всі підприємці шукають для своїх підприємств нові можливості. На щастя, на Прикарпатті вони їх знаходять», - сказала керівниця проєкту, в рамках якого відбувається захід, Леся Круп’як

Варто відзначити, що проведення даних заходів стало можливим завдяки проєкту «Розвиток бізнес-сектору України», що реалізовує команда Івано-Франківської ТПП за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Наступний бізнес-тур стосуватиметься легкої промисловості.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux