Цифрова доступність для людей з інвалідністю
опубліковано 19 листопада 2021 року о 11:35

У процесі розбудови цифрової держави, питання цифрової безбар’єрності стає вкрай актуальним для людей з інвалідністю. Для врахування інтересів усіх громадян, зокрема для людей різних нозологій, при Міністерстві цифрової трансформації України утворено Раду з питань цифрової доступності для людей з інвалідністю.

Заступник голови обласної державної адміністрації Богдан Футерко зазначив: «Одна з головних цілей Мінцифри — забезпечити 95% людей, соціальних об’єктів у населених пунктах широкосмуговим доступом до інтернету. Провести реінжиніринг послуги щодо оформлення інвалідності, запуск порталу для онлайн-навчання людей з інвалідністю, що допоможе їм при працевлаштуванні та розробка нових і адаптація існуючих вебсайтів органів державної влади для потреб людей з інвалідністю. Також відрадно зазначити, що в області діють 50 центрів надання адміністративних послуг, більшість з яких вже на сьогодні орієнтовані на маломобільні групи населення », – сказав посадовець.

«Люди з інвалідністю тривалий час залишались опосередково цифрових можливостей. Світ новітніх цифрових, інформаційних технологій стає помічником у реалізації себе та своїх потреб для людей з інвалідністю та може суттєво покращити якість життя. За останній рік справді у сфері надання цифрових послуг стався справжній прорив. Звертаю увагу, що сьогодні в період пандемії COVID–19, вкрай важливо наблизити цифрові технології для вразливих суспільних груп, а особливо для людей з інвалідністю, до безперешкодного доступу до інтернету та забезпечення можливості отримати доступ до інформації на сайтах органів державної влади, онлайн медичних послуг, проведення онлайн-консультацій, доступність веб–простору тощо. Спрощений доступ до цифровізованих та аналогових державних та соціальних послуг забезпечує рівну участь громадян з інвалідністю повноцінність у всіх сферах життєдіяльності суспільства. Електронні сервіси повинні бути доступними для всіх», – наголосив Микола Макар, представник Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в облдержадміністрації.

Зазначимо, що відповідно до національної Стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету міністрів України від 14.04.2021 № 366-р, якісна цифрова інфраструктура та високий рівень цифрових навичок громадян спрощують доступ до державних та соціальних послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості.

Люди, незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, зокрема шрифт Брайля, великошрифтовий друк, аудіодискрипція (тифлокоментування), переклад жестовою мовою, субтитрування, формат, придатний для зчитування програмами екранного доступу, формати простої мови, легкого читання, засоби альтернативної комунікації.

Досягнення стратегічних цілей дасть змогу досягти фізичної безбар’єрності в країні завдяки:

збільшенню рівня покриття доступу до фіксованого та мобільного широкосмугового доступу до Інтернету;

комп’ютеризації та підключенню до Інтернету соціальної інфраструктури;

створенню доступної системи цифрової освіти;

збільшенню цифрової доступності веб-сайтів та додатків;

цифровізації публічних послуг.

Відтак Мінцифра запустила на Дія.Цифрова освіта курс про цифрові технології для людей із інвалідністю, а також адаптувала близько 10 освітніх серіалів із цифрової грамотності для людей із порушеннями слуху. Щоб збільшити інклюзивні можливості для людей з інвалідністю, як уже згадувалося, створено Раду з питань цифрової доступності.

Також у вересні цього року Мінцифри та Програма розвитку ООН в Україні представили два дослідження щодо цифрової доступності — «Інклюзивність та права людини на передньому краї. Доступність сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні» та «Міжнародні практики щодо доступності мобільних застосунків державних органів влади».

Довідково за покликанням:

https://thedigital.gov.ua/news/mintsifra-stvorila-radu-z-tsifrovoi-dostupnosti-dlya-lyudey-z-invalidnistyu

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/366-2021-%D1%80#Text

https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-for-persons-with-disabilities

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux