40 видавничих проектів та книг допущено до другого туру для випуску за бюджетні кошти

31 травня в обласній державній адміністрації відбулося засідання експертної ради з питань книговидання, на порядку денному якого були питання про внесення змін до Положення про експертну раду з питань книговидання, її складу, недопущення членами експертної ради конфлікту інтересів та результати попереднього рейтингу книжкових видань на основі першого етапу голосування цьогорічних конкурсних пропозицій.

Зібрання пройшло під головуванням співголів – заступника голови обласної державної адміністрації Богдана Футерка, першого заступника голови обласної ради Василя Гладія за участю начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Володимира Джигіти та 15-ти членів експертної ради.

«Наше завдання – забезпечити прозорість та відкритість процесу добору видань, які будуть фінансуватися за бюджетні кошти, – зазначив Богдан Футерко. – Українська книга потребує підтримки, а популяризація читання, особливо серед молоді, має бути головним у діяльності державних освітніх та культурних інституцій».

Під час першого етапу голосування члени експертної ради мали змогу ознайомитися з поданими на конкурс пропозиціями та відзначити ті, які на їх думку, необхідно включити до проекту переліку видань у ІІ турі.

Слід зазначити, що цьогоріч найбільше пропозицій – 26 надійшло на конкурс за тематикою «Художня література». Це твори як знаних на Прикарпатті авторів, так і письменників-початківців. Тому члени експертної ради ретельно вивчали роботи, висловлювали конструктивні пропозиції щодо літературознавчої цінності тих чи інших видань, упорядкування поданого матеріалу, необхідних правок та доопрацювань.

За результатами голосування до другого туру допущено 40 суспільно-значущих видавничих проектів та книг із 47 пропозицій.

Присутні одноголосно підтримали пропозицію Володимира Джигіти щодо визначення межі прохідності книжкових видань у шість балів для їх випуску за бюджетні кошти у цьому році.

Тепер члени експертної ради шляхом таємного голосування за відповідну книгу балами від 1 до 10 будуть визначати цьогорічних переможців конкурсу. Вирішили наступне засідання експертної ради провести не пізніше 11 червня.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux