26 квітня – Міжнародний день інтелектуальної власності

Щорічно, починаючи з 2000 року, 26 квітня відзначають міжнародний день інтелектуальної вла́сності. Це свято надає можливість підкреслити значення інновацій у повсякденному житті людини та у вдосконаленні суспільства. Патенти, товарні знаки, авторське право та суміжні права як результати творчості та знань є потужними інструментами сприяння економічному та культурному розвитку.

Довгостроковий вплив війни на сферу інтелектуальної власності на цей момент важко оцінити, але наразі можна дійти висновку, що поки росія руйнує систему інтелектуальної власності для західних правовласників і підтверджує свою репутацію міжнародного терориста в усіх сферах, Україна намагається запроваджувати юридичні інструменти для збереження прав інтелектуальної власності як національних, так і іноземних правовласників на рівні із захистом державних інтересів.

В умовах воєнного стану ми все ж таки не можемо залишити поза увагою інтелектуальну власність, значення якої у боротьбі за власну країну є важливим, адже творчість нас надихає, мотивує, єднає українців та підсилює дух боротьби. Крім цього звичайно безцінні технічні рішення, які застосовуються у боротьбі з ворогом.

Поточні дані показують, що незважаючи на стрімке зростання, все ще недостатня кількість жінок користуються інтелектуальною власністю. Це означає, що ми звертаємо мало уваги на існуючий гендерний розрив у сфері інтелектуальної власності. Ми всі виграємо від того, що жінки займаються інноваціями та творчістю. Сьогодні ми стикаємось з невідомими раніше викликами. Більш різноманітні та інклюзивні екосистеми для інновацій та творчості допомагають нам вдосконалити колективні можливості для переходу до більш сталого майбутнього.

Ми впевнені, що кожна Ваша ідея робить вагомий внесок у розбудову України, бо саме винахідницька і раціоналізаторська діяльність є рушійною силою модернізації країни.Тож творіть, експериментуйте, накопичуйте спільний інтелектуальний капітал – найліпший фундамент нашого загального добробуту і найкращий спадок, який ми можемо передати наступним поколінням!

Шановні новатори й творці, працівники сфери інтелектуальної власності! Бажаємо вам волі й наснаги в праці та досягненні найвищих результатів у своїй професійній діяльності. Працюймо разом заради майбутнього, заради перемоги!


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux