Головував: Голова облдержадміністрації, голова регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Онищук Світлана Василівна
Присутні: Члени комісії, запрошені (за окремим списком).
Слухали: I. Про епідемічну ситуацію на території області в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та посилення протиепідемічних заходів у зв’язку з ростом захворюваності на COVID-19 (Р. Савчук, І. Дмитренко, Р. Гурський).
За результатами доповідей та з урахуванням їх обговорення комісія відзначила, що протягом останнього тижня в області відмічається значний ріст показників захворюваності, внаслідок чого область віднесена до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки.
Станом на 25.10.2021 зареєстровано 100033 випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, в тому числі серед дітей ріст захворюваності складає 62,3%.
Стрімке зростання захворюваності відмічається в Івано-Франківському, Калуському, Коломийському, Надвірнянському, Косівському та Верховинському районах. Тижневий ріст захворюваності на COVID-19 складає 81,6%. Темпи росту коливаються від 56,9% до 175,5%.
Коефіцієнт виявлення випадків інфікування, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), протягом останніх днів перевищує 20% (21,3% та 20,5% відповідно), а рівень госпіталізації з підтвердженими та підозрілими випадками на гостру респіраторну хворобу COVID-19 протягом останніх семи днів перевищує 60 осіб на 100 тисяч населення області.
Відмічається значний ріст захворюваності на COVID-19 на території дев’яти територіальних громад, а саме:
у Богородчанській – зареєстровано 145 нових випадків (98%);
у Івано-Франківській – зареєстровано 793 нових випадків (90,6%);
у Коломийській – 193 нових випадків (63,6%);
у Снятинській – 190 нових випадків (93,9%);
у Городенківській – 99 нових випадків (120,0%);
у Долинській – 127 нових випадків (228%);
у Калуській – 218 нових випадків (101,9%);
у Надвірнянській – 93 нових випадки (232,1%);
у Рогатинській – 107 нових випадків (78,3%).
У зв’язку з цим, відповідно до п. 32 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року № 1236 (зі змінами), необхідним є встановлення рішеннями місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.
Виходячи з вищенаведеного та з метою попередження спалаху захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, комісія вирішила:
1. Доручити головам райдержадміністрацій та рекомендувати міським селищним, сільським головам забезпечити дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 (зі змінами) на підпорядкованих територіях.
Термін: на час карантину
2. Провести позачергові засідання місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій у Івано-Франківській, Рогатинській, Богородчанській, Коломийській, Снятинській, Городенківській, Долинській, Калуській, Надвірнянській територіальних громадах та рішеннями місцевих комісій запровадити на підпорядкованих територіях додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, які не передбачені пунктом 3 вищезазначеної постанови.
Термін: негайно
3. Органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, керівникам територіальних органів центральних органів виконавчої влади, структурних підрозділів облдержадміністрації, керівникам суб’єктів господарювання, незалежно від форми власності, взяти під особистий контроль виконання заходів, направлених на недопущення поширення коронавірусної хвороби на території області.
Термін: постійно
4. Державній установі «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Р. Савчук) спільно з департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Дмитренко) забезпечити щоденний моніторинг ситуації щодо захворюваності на COVID-19 та своєчасно надавати пропозиції для прийняття відповідних рішень.
5. Управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Лакіза), управлінню з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький), Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький), органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування посилити роз’яснювальну роботу серед населення, у тому числі в засобах масової інформації, щодо епідемічної ситуації в регіоні та необхідності виконання протиепідемічних заходів і санітарних норм, визначених постановами Головного державного санітарного лікаря України.
Термін: постійно
6. Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько), Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), управлінню патрульної поліції в Івано-Франківській області (О. Костенко) посилити контроль за дотриманням на території області встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 32 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 (зі змінами).
7. Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Дмитренко), департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської облдержадміністрації (С. Подошва), управлінню Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області (І. Герасимко) організувати відкриття пунктів вакцинації для пасажирів, що здійснюють міжобласні переїзди в приміщеннях залізничних вокзалів у містах Івано-Франківську, Коломиї, на автомобільній станції № 2 в м. Івано-Франківську, та при потребі на інших вокзалах і автомобільних станціях.
Термін: до 29.10.2021
8. Головному управлінню Національній поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько), управлінню патрульної поліції в Івано-Франківській області (О. Костенко), департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської облдержадміністрації (С. Подошва), управлінню Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області (І. Герасимко) забезпечити контроль за здійсненням перевезень пасажирів авіаційним, залізничним і автомобільним транспортом. Звертати увагу перевізникам про дотримання ними протиепідемічних обмежувальних заходів щодо наявності у пасажирів документів про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, або про негативний результат тестування на COVID-19, які проведені не більш як за 72 години, або одужання від зазначеної хвороби, чинність яких підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку Портал Дія, а також притягнення винних осіб до встановлення законом відповідальності.
Термін: на час карантину
9. Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько), управлінню Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області (І. Герасимко), департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської облдержадміністрації
(С. Подошва) подавати щотижнево голові регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій список перевізників, що допустили порушення карантинних вимог при перевезенні пасажирів.
Термін: на час карантину
10. Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько), Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський) забезпечити посилений контроль закладів розміщення щодо дотримання їх персоналом обмежувальних протиепідемічних заходів та наявності у відвідувачів документів про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, або про негативний результат тестування на COVID-19, які проведені не більш як за 72 години, або одужання від зазначеної хвороби, чинність яких підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку Портал Дія, а також притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.
Термін: на час карантину
11. Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько), Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Лакіза) забезпечити, із широким висвітленням у засобах масової інформації, проведення раптових вибіркових перевірок щодо наявності у працівників та відвідувачів закладів торгівлі, розважальних закладів, закладів громадського харчування, закладів розміщення, спортивних залів, пасажирів міжобласного сполучення на автобусних маршрутах та залізничному транспорті документів про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.
Термін: на час карантину
12. Органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, керівникам комунальних закладів Івано-Франківської області встановити контроль за входом в адміністративні приміщення щодо наявності у відвідувачів документів про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.
Термін: на час карантину
13. Контроль за виконанням пунктів 7, 8, 9 покласти на департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської облдержадміністрації (С. Подошва), доручивши проінформувати голову регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій до 15 грудня 2021 року.
14. Контроль за виконанням рішення комісії залишаю за собою.
Слухали: II. Про стан готовності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із забезпеченням теплопостачання споживачам, під час проведення опалювального сезону 2021/2022 років (Б. Демкович).
За результатами доповіді, та з урахуванням обговорення, регіональна комісія вирішила:
Доручити головам райдержадміністрацій та рекомендувати міським, селищним, сільським головам забезпечити:
стале функціонування систем електро-, тепло-, та газопостачання населених пунктів і потенційно небезпечних об’єктів та оперативне реагування у разі порушення нормальних умов проживання населення;
недопущення розморожування теплових мереж і технологічного обладнання;
першочергове відновлення системи життєзабезпечення лікарень, закладів освіти, інших соціально-значущих об’єктів та житлового сектору;
підготовку інженерної, спеціальної і снігоочисної техніки, автомобілів підвищеної прохідності, пересувних електростанцій, пунктів обігріву та об’єктів життєзабезпечення;
поповнення запасів матеріальних резервів для виконання заходів, спрямованих на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, і надання термінової допомоги постраждалому населенню;
проведення розрахунків сил і засобів, що можуть бути залучені до виконання робіт з попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій, характерних для осінньо-зимового періоду, та плани взаємодії при виконанні спільних заходів під час ускладнення погодних умов;
проведення роз’яснювальної роботи серед населення, щодо правил безпечної поведінки під час можливих надзвичайних подій та аварій в умовах осінньо-зимового періоду, у тому числі через засоби масової інформації.
2. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на департамент розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації (Л. Остап’як), доручивши їй подати голові регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідну інформацію до 15 листопада 2021 року.
Слухали: III. Про стан готовності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах критичної інфраструктури, у тому числі забезпечення сталої роботи транспортної інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу (С. Подошва).
За результатами доповіді, та з урахуванням обговорення, регіональна комісія вирішила:
1. Доручити головам райдержадміністрацій та рекомендувати міським, селищним, сільським головам, керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади забезпечити:
постійний моніторинг ситуації на підпорядкованих територіях і оперативне реагування на виявлені загрози;
утримання в готовності сил і засобів що можуть бути залучені до виконання робіт з попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій;
поновлення необхідного резерву матеріально-технічних засобів та утримання їх у готовності для виконання заходів, спрямованих на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації і надання допомоги постраждалому населенню;
реагування на надзвичайні ситуації, характерні для осінньо-зимового періоду, зокрема порушення транспортного сполучення на автомобільних дорогах і вулично-дорожній мережі, аварій на об’єктах забезпечення життєдіяльності населення та соціально-побутової сфери і знеструмлення населених пунктів;
інформування населення про загрозу та настання несприятливих гідрометеорологічних явищ;
підвищення рівня протипожежного стану об’єктів житлово-комунального господарства та соціально-побутової сфери;
попередження загибелі і травмування людей внаслідок обмороження та переохолодження.
заготівлю піска для створення запасу протиожеледної суміші і створення резерву пально-мастильних матеріалів для боротьби із можливими сніговими заметами та ліквідації можливих надзвичайних ситуацій;
готовність автономних джерел енергозабезпечення, аварійно-відновлювальних бригад до реагування на можливі аварії та надзвичайні ситуації на об’єктах критичної інфраструктури;
Термін: протягом осінньо-зимового
періоду 2021/2022 років
2. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати міським, селищним, сільським головам, Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько), військовій частині 1241 (Р. Науменко) вжити додаткових заходів для запобігання актам несанкціонованого втручання, протидію ураженням під час забезпечення стійкої і безперервної роботи об’єктів критичної інфраструктури, насамперед об’єктів транспорту та паливно-енергетичного комплексу, покращення захищеності інформаційно-телекомунікаційних систем для недопущення вчинення кібератак, що можуть створити реальну загрозу життєво важливим інтересам області.
Термін: постійно
3. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на департамент економічного розвитку облдержадміністрації (С. Подошва), доручивши йому до 01 грудня 2021 подати голові регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідну інформацію.
Слухали: IV. Про підсумки купального сезону 2021 року та стан дотримання вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах області (В. Стебницький, В. Чернецький).
За результатами доповідей, з урахуванням їх обговорення і з метою запобігання загибелі людей на водних об’єктах, комісія вирішила:
1. Доручити головам райдержадміністрацій та рекомендувати міським, селищним, сільським головам:
1.1. Провести засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на яких проаналізувати причини виникнення надзвичайних подій на водних об’єктах у 2021 році, визначити конкретні заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах та підвищення безпеки на воді. Особливу увагу звернути на оздоровчі заклади, місця відпочинку дітей біля відкритих водойм, забезпечення цих місць рятувальними постами та засобами для рятування і надання екстреної медичної допомоги.
Термін: до 15 листопада 2021року
1.2. Вжити заходів щодо визначення місць масового відпочинку на воді та облаштувати їх відповідно до вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах України. Спланувати прибережну територію, визначити кордони, провести обстеження і очищення дна акваторії пляжів. Забезпечити місця відпочинку на воді наглядною агітацією щодо правил безпечного поводження на водних об’єктах.
Термін: до 20 травня 2022 року
1.3. Зобов’язати керівників підприємств, установ та організацій, за якими закріплені місця масового відпочинку або знаходиться у них на балансі, укласти угоди з відповідними аварійно-рятувальними службами на постійне обслуговування земельних ділянок та водних просторів, придатних для організації пляжів, пунктів прокату плавзасобів, водних атракціонів, а також місць для занять водними видами спорту та місць любительського і спортивного рибальства.
Термін: до 20 травня 2022 року
1.4. Розробити та затвердити програми щодо організації запобіжних та рятувальних заходів на водних об’єктах району (територіальної громади). Відповідно до затверджених програм вишукати кошти на їх фінансування.
Термін: 20 травня 2022 року
1.5. Визначити місця, де забороняється масовий відпочинок населення (включаючи заборону підлідного вилову риби у зимовий період), і зобов’язати власників (орендарів) водних об’єктів позначити їх щитами з попереджувальними та заборонними надписами, систематично проводити патрулювання цих місць.
Термін: постійно
1.6. Через засоби масової інформації організувати періодичну трансляцію текстів-застережень щодо дотримання Правил охорони життя людей на водних об’єктах України. Посилити роз’яснювальну роботу серед населення, особливо серед школярів та молоді, щодо необхідності відпочинку у визначених місцях і дотримання Правил охорони життя людей на водних об’єктах України.
1.7. У зимовий період організувати періодичну трансляцію текстів-застережень у телевізійних та радіопередачах про товщину та міцність льоду на місцевих водоймах і попереджувати про його ослаблення під час відлиг чи танення льоду.
Термін: постійно
2. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький), доручивши йому подати голові регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідну інформацію до 01 червня 2022 року.
Слухали: V. Про затвердження примірного складу та організаційної структури територіальних формувань цивільного захисту обласного підпорядкування Івано-Франківської обласної територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту (В. Стебницький).
За результатами доповіді, комісія вирішила:
1. Затвердити примірний склад та організаційну структуру територіальних формувань цивільного захисту обласного підпорядкування Івано-Франківської обласної територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту (додається).
2. Головам райдержадміністрацій, головам міських, селищних, сільських рад затвердити примірний склад та організаційну структуру територіальних формувань цивільного захисту місцевого підпорядкування та надати їх перелік управлінню.
Термін: до 30 листопада 2021 року
3. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький), доручивши йому до 15.12.2021 подати голові регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідну інформацію.
Голова регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки
і надзвичайних ситуацій Світлана ОНИЩУК
Відповідальний секретар комісії Віктор ФЕДОРІВ