Як отримати щеплення від COVID-19 і де це зробити?
Департамент охорони здоров’я ОДА, опубліковано 17 жовтня 2022 року о 10:40

У департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації пояснюють: в області діє 121 пункт щеплення і три центри масової вакцинації населення, де можна отримати щеплення навіть без попереднього запису. Подбали й про маломобільні групи населення, адже до них та в організовані колективи проводити імунізацію виїжджають мобільні бригади, варто тільки звернутися до сімейного лікаря чи безпосередньо в один із пунктів або центрів вакцинації. Перелік пунктів і центрів вакцинації, а також контакти для запису знаходяться за посиланням – https://bit.ly/vaccinationpoints.

Якщо ви хочете вакцинуватися саме в місті Івано-Франківську, то це можливо зробити в будь-якій із поліклінік міста (їх є 5) та в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. 

На Прикарпатті доступні вакцини CoronaVac та Pfizer. Їх запас постійно поповнюється.

Зазначимо, що в Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих повнолітніх з інтервалом щонайменше 4 місяці. Крім того, Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ №1586, який запроваджує важливі зміни щодо вакцинації проти COVID-19 – це нові схеми вакцинації відповідно до рекомендації WHO, EMA та ECDC, Національної технічної групи експертів з питань імунізації. 

Як нещодавно повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин. 

«Якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Ці схеми вакцинації, окрім того що безпечні, ще й захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби. Також наказом зменшено мінімальні терміни між базовим (первинним) курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити через 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін складав щонайменше 6 місяців»,– сказав Ігор Кузін.

Остання важлива зміна – дозвіл вакцинації дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N063-2/о – відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я» 

Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років. Важливо, що Україна наразі очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих. Найближчим часом ця вакцина буде доступна в Україні.

«Тож наразі дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer. Через 5 місяців після первинного курсу всім людям, старшим за 18 років, слід зробити перше бустерне щеплення, а через 4 місяці – друге бустерне», – йшлося в повідомленні головного державного санітарного лікаря.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux