Центри надання адміністративних послуг Прикарпаття активно впроваджують принципи безбар’єрності та інклюзивності, створюючи умови для рівного доступу до послуг для всіх мешканців. Особлива увага приділяється забезпеченню комфортного обслуговування людей з інвалідністю, маломобільних груп населення. Такий підхід дозволяє кожному громадянину отримати необхідні адміністративні послуги без перешкод.
Сьогодні у ЦНАПі Бурштинської міської ради офіційно відкрили сучасну станцію виготовлення водійських документів. Відтепер мешканці громади мають можливість отримати низку послуг без необхідності звертатися до сервісних центрів МВС в обласному центрі.
Це стало можливим завдяки реалізації проєкту «Посилення стійкості громад в Івано-Франківській області», який впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки уряду Великої Британії та у партнерстві з Івано-Франківською обласною військовою адміністрацією.
Під час відкриття станції заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Созоник наголосив на важливості співпраці з міжнародними партнерами, місцевою владою та ЦНАП: «Ми відкриваємо ще один сучасний сервіс у сфері надання адміністративних послуг – робочу станцію для виготовлення документів водія. Це вже сьомий такий ЦНАП в області. Ми продовжуємо розвивати якісні адміністративні сервіси, робимо їх ближчими до людей. Особлива подяка ПРООН в Україні, уряду Великої Британії, ДП «Поліграфічний комбінат «Україна», керівництву громади та колективу ЦНАПу – саме завдяки вам кожен мешканець може отримати зручні та доступні послуги у комфортному середовищі».
В новій станції жителі можуть отримати посвідчення водія замість втраченого або викраденого; здійснити обмін посвідчення без складання іспитів. Відкриття такого сервісу значно спрощує доступ до державних послуг для мешканців Бурштина та навколишніх сіл, заощаджує час, кошти та сприяє розвитку децентралізації.
ЦНАП Бурштинської міської ради – приклад безбар’єрного простору, який відповідає сучасним державним будівельним нормам і принципам інклюзивності. Основний акцент у роботі центру зроблено на створенні рівного доступу до адміністративних послуг для всіх громадян, зокрема: людей з інвалідністю, літнього віку, ветеранів, які отримали поранення внаслідок війни, інших маломобільних груп населення.
Серед рішень, що забезпечують комфорт і доступність: облаштовані місця паркування для людей з інвалідністю; на вході – пандус, сходи з поручнями та двері, достатньо широкі для проїзду крісел колісних; у приміщенні – доступна санітарна кімната; розміщено інформацію шрифтом Брайля; діє електронна черга та можливість попереднього запису онлайн; встановлено IBOX для безготівкової оплати адміністративних послуг. Ці умови створюють безбар’єрне середовище, у якому кожен відвідувач – у центрі уваги.
Варто додати, що до складу Бурштинської громади входять 19 населених пунктів із загальною чисельністю понад 24 тисячі мешканців. У таких селах, як Бовшів, Дем’янів, Задністрянське, Насташине, Новий Мартинів, Старий Мартинів, Юнашків функціонують віддалені робочі місця адміністраторів ЦНАП, що забезпечує територіальну доступність послуг.
Центр також пропонує: послуги органів місцевого самоврядування; реєстрацію актів цивільного стану; консультації від Головного управління Пенсійного фонду та центру зайнятості; підтримку внутрішньо переміщених людей; інформування підприємців; доступ до цифрових сервісів, зокрема порталу «Дія»; обслуговування через інформаційну систему «Вулик».
За словами Ігоря Фіняка, начальника управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації ОДА, від Мінцифри ЦНАП м. Бурштина у 2024 році отримав відзнаку «Дієвий ЦНАП» – як точка доступу до державного сервісу та цифрового майбутнього.
Додамо, що політика безбар’єрності реалізується в Україні за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.