У рамках проєкту «HE-CROSS» оцифровано 50 об'єктів спадщини області

Результатом роботи команди учасників грантового проєкту «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України» став ще один інформаційно-просвітницький, науково-практичний вебресурс, призначений для вивчення і популяризації об'єктів культурної спадщини Івано-Франківщини. Інформація представлена у кількох форматах: фото, віртуальний тур, відео, лазерне сканування.

Нагадаємо, що департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації та органи місцевого самоврядування області забезпечили відбір та організацію супроводу фахівців для проведення зйомок 50-ти об’єктів історичної та історико-культурної спадщини Прикарпаття упродовж 2020-2021 років.

30 травня 2023 року у Сучавському університеті «Штефана чел Маре» відбулася підсумкова конференція ґрантового проєкту «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України», який у 2020 році став переможцем конкурсу Програми транскордонного співробітництва ЄІС «Румунія - Україна 2014-2020».

Проєкт реалізовували Сучавський університет «Штефана чел Маре» (USV) та Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ). Про результати реалізації проєкту доповіли професор Стефан ПУРІЧ (координатор проєкту, проректор з університетського іміджу, міжнародних відносин та європейського розвитку, USV), доктор Ґарієта САБОЛ (менеджер проєкту, USV) та професор Микола ПРИХОДЬКО (менеджер проєкту, ІФНТУНГ).

Основною метою проєкту була активізація і поглиблення співробітництва щодо дослідження стану, збереження та популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України, підтримання культурного діалогу між громадами Сучавського повіту та Івано-Франківської області, а також підвищення обізнаності туристів про історико-культурну спадщину двох регіонів.

У результаті реалізації проєкту створені віртуальні 3D-тури об’єктами історико-культурної спадщини, проведене лазерне 3D-сканування 100 історико-культурних об’єктів на території Івано-Франківської області та Сучавського повіту, результати якого допоможуть у проведенні наукових досліджень і розробленні практичних рекомендацій щодо збереження, відновлення та охорони об’єктів історико-культурної спадщини. Інформаційні продукти розміщено на сайті hecross.net.

Важливим результатом реалізації проєкту стало оновлене та сучасно обладнане приміщення геологічного музею Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, що дозволить більш якісно проводити науково-просвітницьку та екскурсійну діяльність як для відвідувачів з України, так і закордону. Крім цього, були проведені тренінги та ознайомлювальні двосторонні візити для представників туристичних фірм, туристично-інформаційних центрів, громадських організацій, студентів, виготовлені промоційні відеоролики, публікації англійською, румунською та українською мовами та ін.

Результати проєкту можуть бути використані значною кількістю закладів (музеїв, культурних, релігійних, навчальних), органів державної влади і місцевого самоврядування, громадських організацій, туристичних фірм для популяризації, дослідження стану, відновлення, благоустрою, розвитку інфраструктури об'єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux